Ihned poznali, o co se jedná. Příběh o „The Lucky 7 Find“ kartách, které mezi lety 1909 a 1911, distribuovala tabáková firma Ty Cobb jako sběratelskou edici s cílem podpořit nákup svých výrobků, zná každý milovník baseballu. 

„Věděli jsme, že náš děda si do dýmky a k balení cigaret kupoval tabák od této firmy. Často také cestoval do Georgie, Alabamy a na Floridu. To by možná vysvětlovalo, proč získal tolik kartiček Ty Cooba,” svěřili se nálezci. „Zpočátku jsme si ale stejně mysleli, že jde pouze o kopie.”

Sběratelské kartičky

Rodina proto kontaktovala Ricka Snydera, který se zabývá prodejem sběratelských předmětů již řadu let. Poprosili ho, zda by mohl ověřit pravost jejich objevu. „Moje první reakce byla absolutní skepse. Pochyboval jsem, že jsou autentické. Najít sedm karet na jednom místě a v takové kvalitě, se zdálo nemožné,” svěřil se.

Vzácnou sadu Ty Cobb lze od všech ostatních baseballových karet T206 odlišit podle zadní strany. Na béžovém podkladě je zeleným inkoustem nápis „TY COBB – KING OF THE SMOKING TOBACCO WORLD“. Po důkladném zkoumání fotografií s vysokým rozlišením a analýze dobových materiálů měl Snyder konečně jasno. Papírové obdélníky byly pravé.

„Volal jsem rodině a řekl jsem jim, že toto jim změní život. Jde o skutečnou vzácnost, o které sní každý sběratel. Je to jedna z největších rarit z pravděpodobně nejpopulárnější baseballové sady, jež kdy byla vyrobená,” vysvětluje odborník.

Milionový dědeček

Karty brzy putovaly na aukční stránky. Během 24 hodin byly prodané za tři miliony dolarů, v přepočtu za téměř 65 milionů korun. „Když jsem nálezcům oznámil, že se stali bohatými, bylo tam hodně emocí. Byli průměrně vydělávající rodinou, která šla od výplaty k výplatě. Teď se o svoji budoucnost nemusí bát,” řekl Rick Snyder.

Zdroj: Youtube

Proto se divil, když o pár týdnů zvedl telefon a ze sluchátka se ozval známý hlas. Ten obchodníkovi oznámil, že našli osmou kartičku. Tu se však rodina rozhodla nechat jako vzpomínku na svého dědečka.

Zdroje: www.sportscollectorsdaily.com, www.boston25news.com