Kariéru herečky odstartovala ve svých čtyřiadvaceti letech v roce 1985 ve Slavných historkách zbojnických. Po dalších úspěšných rolích, například v seriálech Chobotnice z II. patra či Chlapci a chlapi a dalších, převážně televizních filmech, přišla nabídka, která se neodmítá. 

Postava sexy blondýnky v Slunce, seno a pár facek. „Mělo to jediný důvod. Autor scénáře Petr Markov měl intimní vztah s mou maminkou,” prozradila v rozhovoru pro ahaonline.cz. Přesto se role zhostila tak dobře, že si zahrála i v posledním dílu trilogie Slunce, seno, erotika.

Kateřina Lojdová

Poté se rozhodla, že hereckou kariéru pověsí na hřebík. Uchvátila ji totiž politika. Ve volbách v roce 1992 byla zvolena do České národní rady a až do roku 1996 byla poslankyní parlamentu České republiky. Později byla odbornou poradkyní ministra životního prostředí Jiřího Skalického a od listopadu 1997 fungovala jako tisková mluvčí ODA.

Zdroj: Youtube

Naposledy se před kamerou objevila v roce 1998 v TV filmu Tanec kolem zlatého vejce, kde si zahrála farmářku. Po narození dvojčat Maxe a Kláry zůstala v domácnosti. Chtěla být oporou pro svého manžela, úspěšného rozhlasového magnáta a českého velvyslance ve Francii Michela Fleischmanna. 

„Můj muž má velmi náročnou práci. Proto ho chci osvobodit od omluvenek nebo nákupů past na zuby,” vysvětluje Kateřina. Doma však nezahálí. Po mateřské dovolené vlastnila síť prodejen z keramikou a svůj designérský a organizační talent využívá i dnes.

Z herečky bytovou architektkou

„Sama sebe bych označila za manažerku,” říká v rozhovoru. Charismatická blondýnka totiž vystudovala jak herectví na DAMU, tak také produkci na FAMU. „Je jedno, zda řídíte osvětlovače a hasíte problémy na place nebo rozdáváte úkoly elektrikářům.” V posledních letech tak dohlíží nejen na domácnost, ale také se věnuje rekonstrukcím bytů, domů i chalup v tuzemsku i ve Francii.

Zdroj: Youtube

I přestože od její nejúspěšnější role uběhlo více než třicet let, lidé ji na ulici stále poznávají. „A to mám také třicet kilo navíc,” směje se. „Jde vidět, že Zdeněk natočil něco neuvěřitelného.”

Zdroje: www.topky.sk, www.plus7dni.pluska.sk, www.blesk.cz, www.csfd.cz