Majestátní vzrůst

Díky svému mohutnému vzrůstu a teritoriální povaze nejsou kavkazští ovčáci pro slabé povahy. Mají odvahu postavit se vlkovi či medvědovi, což vypovídá o jejich neochvějné oddanosti svým povinnostem. Povaha kavkazského pasteveckého psa se často snoubí s tvrdohlavostí a nezávislostí, takže výcvik je náročným, avšak nezbytným aspektem jejich výchovy.

Pro začínající majitele je kavkazský pastevecký pes náročnou volbou, vzhledem k jeho teritoriálním instinktům a odporu k poslušnosti. Jejich poměrně líná povaha se kompenzuje jejich velikostí, což je činí nevhodnými pro bydlení v bytě a domácnosti s malými dětmi. Navzdory těmto problémům je mohou zkušení a trpěliví majitelé proměnit je v osvědčené členy rodiny, mající hlídací a terapeutické vlastnosti. Z podstaty jsou dobráci, ale když se rozzlobí, je lepší mu jít z cesty.

Uvažujete-li o tom, že byste do své rodiny přijali kavkazského ovčáka, nebojte se navštívit útulek. V případě, že si psa pořizujete od chovatele, je nutné provést důkladný průzkum, abyste si zajistili zdravého psa s optimální povahou.

Když zaútočí

Tito psi pocházejí z Kavkazu a mohou se pochlubit impozantní stavbou těla s hustou dvojitou srstí, která se vyznačuje různými barvami, jako je bílá, šedá, žíhaná a plavá. Jejich ocasy jsou výrazně stočené přes hřbet, což jim dodává královský vzhled.

Osm věcí, které znají pouze majitelé kavkazských pasteveckých psů:

Zdroj: Youtube

Kavkazští ovčáci projevují silné ochranitelské instinkty a neochvějnou věrnost své rodině. Jejich inteligenci doplňuje nezávislá a svéhlavá povaha, která vyžaduje trpělivý a důsledný výcvik. I když mohou mít obavy z cizích lidí, při správné socializaci od útlého věku se z nich mohou stát mírní a láskyplní rodinní psi.

Navzdory jejich hlídacím instinktům může být pro začínající majitele kavkazských ovčáků náročné je zvládnout a vyžadují zkušenou ruku, která zvládne jejich ochranitelské sklony. Ty je velmi důležité znát, abyste mohli předcházet jakýmkoliv nechtěným situacím. Pokud se kavkazský pastevecký pes rozhodne zaútočit, nepomůže ani fakt, že má náhubek.

Kavkazský pastevecký pes je kombinací věrnosti, síly, odvahy a respektu. Se správným vedením a oddaností se tito majestátní psi mohou vyvinout v oddané členy rodiny a strážce, kteří zanechají nesmazatelnou stopu v srdcích těch, kteří se je rozhodnou přijmout do svých domovů.

www.akc.org, helpemup.com, www.akc.org