Biblický ráj pravděpodobně skutečně existoval. Vědec našel místo, kde žil Adam s Evou

Natálie Borůvková | 4. 4. 2023

Když se zeptáte lidí kolem sebe, zda je rajská zahrada fikce nebo pravda, pravděpodobně vám každý řekne něco jiného. Nyní však vědci potvrdili, že biblický ráj skutečně existoval. Dokonce našli místo, kde Adam s Evou pobývali.

Biblický ráj

Někdo to popírá, jiný potvrzuje. Biblický ráj je pro někoho pohádkou, vytvořenou historií, pro jiné skutečným a reálným místem, kde žili naši první předkové. Míst, která se označovala jako biblický ráj, je skutečně mnoho. 

Ať už jsou to místa nacházející se v Iráku a v okolí Perského zálivu, Bahrajn, Írán, Anatolie, Arménie, Turecko, Jeruzalém, východní Afrika. Míst, kde rajská zahrada skutečně mohla být, je stále víc než dost. Údajně jich však existují celé stovky, které jako možnost biblického ráje připadají v úvahu. 

Dlouho se pouze spekulovalo, které z těchto míst, je skutečně místem biblického ráje. Dokonce se ani s jistotou nevědělo, zda existoval. Důvodem byly důkazy. Většina z nich pocházela ze starověkých textů, ověřit pravdivost tak bylo téměř nemožné. 

Průlom nastal v okamžiku, kdy rozvoj techniky, vyspělé archeologické studie a možnost určení DNA přispěly k podrobnější analýze míst, která se jako biblický ráj jevila pravděpodobně. 

Díky tomu pak vědci mohli určit skutečnou polohu rajské zahrady s maximální přesností. A dát tak sbohem pochybám, které existenci tohoto místa neustále doprovázely. 

Domov Adama a Evy

Rajská zahrada je místem, kam Bůh po jeho stvoření umístil Adama jako prvního muže a Evu jako první ženu. Již kniha Genesis, napsaná kolem roku 500 př. n. l., poskytuje vůbec první indicie o zeměpisné poloze rajské zahrady. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Popisuje řeky, které tímto biblickým místem protékají a označuje ho jako oblast bohatou na naleziště zlata. Píše se v ní: „Z Edenu vytékala řeka, aby zavlažovala zahradu; odtud se rozdělila na čtyři prameny. Jméno první z nich je Pišon; vytéká ze země Havila, kde je zlato. Jméno druhé řeky je Gihon, která protéká kolem celé země Kúš. Jméno třetí řeky je Tigris. Ta teče na východ od Asýrie a čtvrtá řeka je Eufrat."

Ačkoliv řeky Pišon a Gihon dnešním lidem nic neříkají, řeky Tigris a Eufrat zná každý. Jejich tok proudí z Turecka přes Irák a míří do Perského zálivu. Vědci však došli k poznání, kudy kdysi tekla řeka Pišon. 

Vědec rozluštil nápisy na 2800 let starém černém obelisku. Potvrzují sporné údaje z Bible
Magazín

Vědec rozluštil nápisy na 2800 let starém černém obelisku. Potvrzují sporné údaje z Bible

Za tímto ohromujícím zjištěním stojí Dr. Farouk El-Baz, ředitel Centra pro dálkový průzkum Země na Bostonské univerzitě a průkopník dálkového průzkumu Země. Dr. El-Baz použil snímky pozemního radaru z raketoplánu, aby s naprostou přesností lokalizoval koryto starověké řeky.

Lidé jsou skutečně potomky pouze dvou osob, dokázala DNA. Je to ale trochu jinak, než píše Bible
Magazín

Lidé jsou skutečně potomky pouze dvou osob, dokázala DNA. Je to ale trochu jinak, než píše Bible

Zjistil, že řeka Pišon měřila téměř 1000 km a tekla přes Saúdskou Arábii do Kuvajtu. El-Baz ji pojmenoval jako "kuvajtskou řeku", jejíž existenci odhadl zhruba do roku 3000 př. n. l. Pramenila v provincii Medina na západě Saúdské Arábie, která byla známou kolébkou zlata. 

Zdroje: www.express.co.uk, news.nestia.com, answersingenesis.org

Tagy Afrika Eufrat Irák Írán Perský záliv Saúdská Arábie Tigris Turecko zahrada zlato