Staří druidové věřili, že čas vašeho příchodu na tento svět souvisí s určitým stromem, který určuje vaši osobnost. Právě keltská stromová astrologie nám odhaluje charaktery 13 lunárních měsíců, z nichž každý má 28 dní. Nedoceněný systém má počátky více než 1000 let před naším letopočtem.

Bříza
24. prosince – 20. ledna 

Bříza představuje obnovu, začátek a mládí. Tento strom očišťuje a chrání druidy před zlými duchy a vílami. Lidé, kteří se narodili v tomto znamení, přišli do života z temnoty. Proto vyrůstají tak, aby ve všem hledali světlo. Lidé ve znamení břízy jsou vždy motivovaní a ctižádostiví. Takové nadšení je nakažlivé. Toto keltské astrologické znamení je houževnaté a vytrvalé. Z neúspěchu si nic nedělá. Chladnokrevnost z nich dělá skvělé vůdce.

Jeřáb
21. ledna – 17. února

Stromy Jeřábu představují názor, spojení a ochranu. Keltští druidi jeřáb používali k pohřbívání mrtvých a k ochraně před zlem. Jeřáb umožňuje také astrální cestování. Na hole z tohoto dřeva se vyřezávaly ochranné amulety, které bděly nad jejich nositeli. Zrozenec tohoto znamení je myslitel, filozof a vizionář. Originální jedinec je často nepochopen kvůli své nesmírné kreativitě. Samotářský Jeřáb se vyhýbá lidem, aby předešel nedorozuměním a konfliktům. Pokud se však odváží přijít mezi lidi, dokáže je ohromit. 

Jasan
18. února – 17. března

Jasan byl považován za jeden z trilogie posvátných stromů. Podle legendy sahají jeho dlouhé kořeny až do podsvětí. Odin se na něm devět dní věšel. Tito zrozenci jsou volnomyšlenkáři a mají tvůrčí plamen. Rádi zhmotňují svoje vize. Někdy mohou být uzavření do sebe, zejména když se na něco soustředí a tvoří. Znamení jasanu jsou od přírody spíše introverti než extroverti. Bývají sympatičtí, zvláště když s někým najdou společnou řeč. Tito zrozenci jsou spojeni s přírodou a uměním.

Olše
18. březen – 14. duben

Tento strom ztělesňuje ochranu, vytrvalost a vášeň. Toto je znamení hledače cest. Zrozenci Olše jsou společenští a okouzlující, díky čemuž mají mnoho přátel a následovníků. Málokdy mají nepřátele. Jsou extrovertní, zábavní a oblíbení v kolektivu. Olše je zrozencem štěstěny. Znamení Olše sladí vždy svá slova s činy a činy s výsledky. Mají silnou víru v sebe sama i v ostatní lidi. Co si zamanou, to dostanou. 

Vrba
15.duben – 12. květen

Tento rychle rostoucí vodní strom je léčivý. Je spojený s lunárními a ženskými cykly. Bylinkáři se shodují, že vrbová kůra může pomoci při kašli, horečkách a zánětlivých onemocněních. Pozdější vědecké výzkumy odhalily, že vrba obsahuje kyselinu salicylovou, složku tišící bolest. Používá se i v péči o pleť. Tito zrozenci jsou chytří realisté, kteří mají velmi dobrou intuici. Lidé obdivují jejich sečtělost a moudrost, která přetrvává až do stáří. 

Hloh 13. květen – 9. červen

Trnitá rostlina je úzce spojena s obranou a očistou. Proto byla používána k ochraně domova. Dříve se větvička omotala červenou stužkou, nebo provázkem, aby chránila celou rodinu proti zlým silám. Zdá se, že tito zrozenci mají všech pět pohromadě, i když jsou proměnliví, kreativní a občas nepořádní. Znamení Hlohu je pozitivní a přizpůsobivé. Podle symbolického významu stromů je právě tento dobrým strážcem tajemství.

Dub
10. červenec – 7. červenec

Dub symbolizuje ochranu, plodnost a úspěch. Lidé narození v keltském znamení Dubu jsou silní jako strom sám. Odolají i té nejsilnější bouři a vichru. Když se potřebuje někdo z jejich okolí o někoho opřít, jsou to právě tito zrozenci, kteří nabízejí svou stabilitu druhým. Dub se zastává slabších a utiskovaných. Je to takový hrdina mezi stromy. 

Cesmína
8. červenec – 4. srpen

Tento strom je spojován s odvahou, protože jeho dřevo se používá k výrobě zbraní. Zrozenci Cesmíny nikdy neprohrají žádnou hru. Vynikají v různých oblastech, jako jsou například náročné sporty. Jsou sebevědomí a mohou někdy působit arogantně. Uvnitř jsou ale velkorysí, milí a milující. Tito lidé by měli zůstat dlouho aktivní. 

Líska
5. srpen – 1. září

V dávných dobách se podle keltských druidů používala líska jako sebeobranná nebo vycházková hůl poutníků. Můžete zvolit v konverzaci jakékoli téma a oni s vámi budou diskutovat jako odborníci, kteří vytahují fakta z paměti. Nadané Lísky se chtějí pouze podělit o své znalosti, nikoli poučovat druhé. Jsou z nich vynikající historici a umí skvěle zaujmout ostatní. 

Víno
2. září – 29. září

Keltské znamení Vinné révy je ze všech keltských stromů nejnestálejší. Jednou věří tomu, podruhé tamtomu. Na druhou stranu tito lidé umí vidět obě strany příběhů, což z nich dělá vizionáře. Jejich schopnost vidění obou stran z nich dělá předvídavé jedince, kteří se málokdy spletou. Rádi filosofují a ulétnou si občas za hranice své mysli.

Břečťan
30. září – 27. října

Břečťan přináší štěstí a je jedním z nejoblíbenějších keltských znamení. Jeho energie je pečující, jemná a obětavá. Ačkoli bývají také závislí na druhých, umí se odhodlat a překonat výzvy sami. Pokud znáte znamení Břečťanu, máte přítele na celý život. Jsou to filozofická znamení a vždy s nimi najdete zajímavé téma. Jejich životní filosofie je hlavně být sám sebou. Energii si berou z přírody a mají krásný pohled na život.

Rákos
28. října – 24. listopadu

Lidé narození ve znamení Rákosu jsou důvěryhodní. Vaše úvahy a tajemství si nechají až do hrobu. Tito lidé milují dobré příběhy, ale často jsou mylně považováni za drbny. Oni jsou ve skutečnosti opravdu fascinování příběhy druhých lidí. Jsou takoví sběrači a kronikáři. Pokud jde o lidský život, nejsou to příliš soucitní jedinci, ale záleží jim na těch, kteří jsou jim blízcí.  

Bez
25. listopadu – 23. prosince

Tato keltské znamení je odvážné, svobodné a divoké. Lidé narození v tomto období mají rádi dobrodružství a vzrušení, a proto jsou označováni za hazardéry. Bez nejvíce zazáří, když je venku. Je to jeho lidská přirozenost. Pokud je tento jedinec doma, pak je jistě nemocný. Důvodem potřeby být venku je rychle letící sluneční světlo, když se narodili.


Zdroje: www.oakhillgardens.com