Seriálový Herkules

Kevin Sorbo se narodil 24. září 1958 v americké Minnesotě. Už jako náctiletý byl nadaným sportovcem, který dosáhl značných úspěchů především v americkém fotbalu, baseballu a basketballu. 

O herecké kariéře začal Kevin Sorbo uvažovat až na vysoké škole, kde se kromě sportu začal věnovat divadlu. Ačkoliv byl skutečně nadějným sportovcem, po ukončení studia na Minnesotské státní univerzitě přijal angažmá v divadle, se kterým 3 roky cestoval po celém světě. 

Právě tehdy se rozhodl, že zkusí štěstí také v televizi. Usadil se v Los Angeles, mekce všech začínajících herců a pravidelně chodil na konkurzy. Jeho první rolí se stal známý seriál To je vražda, napsala. 

Začátky jeho herecké kariéry však nebyly takové, jaké si je Kevin Sorbo představoval. Trvalo několik let, než dostal pořádnou roli. Před tím se objevoval pouze v malých rolí a béčkových filmech. 

Aby se uživil, pracoval Kevin Sorbo také jako fotomodel. Skutečný zlom v jeho kariéře přišel až s příchodem roku 1994. Tehdy dostal nabídku natočit 5 dílů seriálu Herkules. Ty se doslova přes noc staly divácky velice populárními. 

Dnes byste ho nepoznali

Režisér seriálu se proto rozhodl v natáčení pokračovat. A věděl proč. Díky 191 centimetrů vysokému Sorbovi si seriál ihned získal obrovskou základnu fanynek po celém světě. Vysvalený a pohledný Sorbo byl v tomto směru trefou do černého. 

Drsné natáčení seriálu Herkules: 

Zdroj: Youtube

Dalšími televizními počiny Kevina Sorbo byly seriály Dobyvatel, který se natáčel v roce 1997 a Andromeda, natočený v roce 2000. Epizodní roli si „střihnul“ také v dalším divácky úspěšném seriálu Xena z roku 1998.

Ačkoliv byl seriál Herkules skutečně úspěšnýn, další role Sorbovi nepřicházely. On sám to okomentoval tím, že jako konzervativní křesťan se ocitl na herecké černé listině. 

„Bylo to smutné. Víte můj manažer a agent, kterého jsem měl mnoho let, mi řekl, že už pro mě nemají práci, protože jsem křesťan a jsem příliš konzervativní,“ uvedl Sorbo.

Absence televizních nabídek a neschopnost herce se s tím vyrovnat, vedly k tomu, že se postupem času zbláznil. Dnes byste v něm vysvaleného Herkula hledali jen těžko. Je hubený a jeho život naplňují teorie, které nemají s realitou co dělat. 

Řada fanoušků jej dokonce opustila kvůli jeho rasistickým názorům. Sorbo je 25 let ženatý a spolu se svou ženou vychovávají 3 děti. 

Zdroje: www.idnes.cz, www.kinotip2.cz, www.extra.cz