Jednoduchý přírodní recept starých zálesáků, jak nechytit klíště

Foto: www.profimedia.cz

Klíšťová sezona je v plném proudu a drobní parazité prý letos budou řádit ve velkém! Očkování vás ochrání proti klíšťové encefalitidě, jak se ale chránit proti lymské borelióze, kterou klíšťata také přenášejí? Podle starých receptů našich dědů a pradědů je řešení jednoduché: fenykl!

Počasí je teplé, ideální konstelace pro řádění drobných parazitů, kterých se podle odborníků letos urodí víc než dost. Proti lymské borelióze očkovat nelze, a pokud si včas nevšimnete příznaků, bývá léčba víc než náročná.

Zdroj: shutterstock.com

My jsme ale vyzkoušeli zcela jednoduchý způsob ochrany před klíšťaty, které vás navíc bude stát pár korun. Tenhle recept popisují prvorepublikové zálesácké příručky. Podle zasvěcených si totiž stačí vzít s sebou do lesa fenykl! Úplně jednoduše si kupte pytlík tohoto koření, přesypte jej do nějakého prodyšného sáčku, před výpravou do přírody fenykl promněte a můžete vyrazit!

Jaký tvar vousů je pro muže nejvhodnější a jak o vousy správně pečovat

Klíšťata specifická vůně fenyklu odpuzuje a vy tak budete mít jistotu, že zrovna vás si drobný predátor nevybere za svou kořist a případně vás nenakazí ani jednou z vážných chorob, které může přenášet.