Hrdina oscarového filmu

Jeho talent objevili hledači talentů z agentury oscarového ruského režiséra Nikity Michalkova v moskevské školce, kam jako malý chlapec docházel. 

Českým divákům se však zapsal do podvědomí až filmem Jana Svěráka. Zde si tehdy jako šestiletý zahrál malého chlapce, který se zcela nečekaně připlete do cesty postaršího muže Františka v podání Zdeňka Svěráka

Díky Svěrákově filmu se tehdy malý chlapec dokonce přistěhoval s maminkou a sestrou na nějaký čas do České republiky, kde během natáčení navštěvoval českou základní školu. 

Za ztvárnění chlapce ve Svěrákově filmu získal v roce 1996 ocenění Český lev. O rok později cestoval s filmovým štábem do USA, aby se zde zúčastnil předávání prestižních ocenění Oscar.

Po dokončení snímku byl o tohoto talentovaného herce v českém filmovém světě velký zájem. Malý herec však nedostal povolení k pobytu, a tak se musel vrátit do své rodné země. 

Jak vypadá dnes? 

Ačkoliv se od té doby sporadicky objevuje na filmovém plátně, roli malého chlapce, kterého ve filmu Jana Svěráka ztvárnil, zatím žádná jiná role nepředčila. 

V roce 1999 ho televizní diváci mohli zaregistrovat v nepříliš úspěšném italském dramatu s názvem Prima la musica, poi le parole. Film se natáčel v roce 1998. 

V roce 1999 pak ztvárnil postavu kluka z venkova ve filmové adaptaci Mu-mu, která vznikla na motivy povídky I. S. Turgeněva

Ztvárnil také jednu z rolí v ruském seriálu Rodinné tajnosti, natočeném v roce 2001. O něco větší roli pak získal ve filmu Skleníkový efekt, natočeném v roce 2005. 

Jak se herci daří dnes se můžete podívat na videu:

Zdroj: Youtube

Vystudoval fakultu veřejné správy. Po dokončení studia krátce pracoval pro vojenskou správu. Toto zaměstnání ale nakonec vyměnil za post obchodního zástupce a prodejce luxusních hodinek švýcarské výroby. 

Dnes je mu 34 let a vypadá zcela jinak, než jak si ho pamatují televizní diváci. Nosí plnovous a je z něj pohledný mladý muž. Rád cestuje, tráví čas ve společnosti přátel a je svobodný. Pokud nevíte, o kom jsme tady celou dobu mluvili, pak vám to nyní prozradíme. Řeč byla o dětské hvězdě oscarového snímku Kolja, Andrejovi Chalimonovi. Uhodli jste?

Zdroje: www.csfd.cz, www.extra.cz, www.extra.cz