V roce 2030 udeří do Země smrtící kometa, varuje vědec. Může vymazat veškerý život

Lenka Bělská | 9. 4. 2023

„Stalo se to asi před 13 000 lety. Těleso prolétající kolem Země zničilo starobylou vyspělou civilizaci. Po prozkoumání zakódovaných stop, rozptýlených po celé planetě, jsem došel k závěru: Historie se bude opakovat v roce 2030!” varuje Graham Hancock, autor kontroverzních teorií.

Po celém světě, od Grónska po Indonésii, se napříč dějinami vypráví více než 200 starověkých mýtů o katastrofách, které zničily lidskou civilizaci. Na ně se zaměřil spisovatel a bývalý novinář Graham Hancock. Je přesvědčený, že konec moderní společnosti se nezadržitelně blíží.

„K poslednímu kataklyzmatu došlo před 12 800 lety. Způsobilo masové vymírání velkých zvířat, jako byli mamuti a lenochodi. Zároveň téměř zahubilo naší rasu,” píše se pro Daily Mail. „Vše ale nasvědčuje tomu, že přeživší, v podobě primitivních lovců a sběračů, bojovali dál. Čerpali však z vědění jedinců, kteří znali tajemství technologií z dřívějšího věku. Tyto moudré nazývali bohy.”

Srážka komety se Zemí

Hancock je přesvědčený, že objevil vědecké důkazy o dávné katastrofě, která měla proběhnout v období mezi lety 10 800 a 9 600 př. n. l. Geologové ho nazývají mladší dryas. Bylo nejdrsnější a nejdéle trvající. Náhlé ochlazení mělo za následek pokles teplot v Grónsku a postup ledovců až k hranici mírného pásma. „Nejničivější změna však přišla, když se ledové čepice později zhroutily a způsobily rozsáhlou potopu."

Biblický ráj pravděpodobně skutečně existoval. Vědec našel místo, kde žil Adam s Evou
Magazín

Biblický ráj pravděpodobně skutečně existoval. Vědec našel místo, kde žil Adam s Evou

Ničivé záplavy ale nepřišly náhodou. Podle pseudovědce měly být důsledkem dopadu meteoritu na Zemi. Jeho svědky měly být například indiánské kmeny. „Lidé z národa Lakota v současné Jižní Dakotě si již po generace předávají legendu o ohnivém výbuchu, jenž otřásl celým světem a zapálil lesy, prérie a zničil velká zvířata a zlé lidi. Poté přišly povodně.”

Spisovatel upozorňuje, že dávné mýty by neměly být vědeckou obcí přehlíženy. „V září roku 2014 předložil časopis Journal Of Geology důkazy o tom, že v hraniční vrstvě horniny, vzniklé v mladším dryasu, se vyskytují tzv. nanodiamanty. Jsem přesvědčený, že jsou pozůstatkem velkého tlaku a tepla způsobených dopadem vesmírného tělesa na naši planetu.” 

Superpočítač vypočítal, jak dlouho bude existovat lidstvo. Prognóza je mrazivá
Magazín

Superpočítač vypočítal, jak dlouho bude existovat lidstvo. Prognóza je mrazivá

Konvenční odborníci však nad těmito tvrzeními stále kroutí hlavami. Mezi jejich hlavní argumenty patří například absence obrovského kráteru. „Je lákavé číst starověké i současné mýty jako příběhy o skutečných událostech,” říká doktorka Alice Gorman z katedry archeologie na Flinders University. „Ale je chybou předpokládat, že rozumíme tomu, za jakých okolností a s jakým důvodem byly tehdejší společností vytvořené.”

Klíčový rok 2030

Odkud se meteorit vzal? I na tuto otázku má Hancock odpověď. Měl pocházet z roje Taurid, kterým naše oběžnice prochází každý rok v říjnu a listopadu. Před téměř 13 000 lety se Země k těmto objektům přiblížila natolik blízko, že střet byl nevyhnutelný. V roce 2030 se podle něj mají naše oběžné dráhy opět protnout.

Zdroj: Youtube

Astrofyzik z Monash University Michael Brown je však názoru, že se nemusíme ničeho bát. „V dnešní době je téměř nemožné, aby NASA a další odborníci přehlédli těleso, jež by bylo tak velké, že by ohrozilo život na planetě. Tvrzení Grahama Hancocka představují pouze určitý druh nového sekulárního katastrofismu. Upravuje mýty a data tak, aby došel k apokalypse.”

Zdroje: www.dailytelegraph.com.au, www.express.co.uk, www.cs.wikipedia.org

Tagy Daily Mail Graham Hancock Grónsko Indonésie kometa Monash University mýtus NASA The Journal of Geology Země