Kontryhel obecný

Kontryhel obecný neboli Alchemilla vulgaris je bylinkou, která má pro lidské zdraví celou řadu zdravotních přínosů. Zejména na ženy působí tato bylinka zázračně. 

Setkat se můžete také s lidovými názvy kontryhelu jako jsou lví tlapa, nebeská rosa, ženský plášť, husí nožka, nebo sukénka panenky Marie. 

Kontryhel byl odjakživa užívaný různými kulturami v lidovém léčitelství. Lidé dobře věděli, proč tuto bylinku zvolit. Kontryhel obsahuje celou řadu zdraví prospěšných látek, ze kterých naše tělo může profitovat. 

Osvěžuje tělo, zlepšuje trávení, zdraví kloubů a svalů. Kontryhel je účinným pomocníkem při snižování hladiny cholesterolu a vysokého krevního tlaku. Obzvláště vítaným je pak především ve světě žen, pro své jedinečné účinky na hormonální systém tohoto pohlaví. 

Kontryhel pomáhá léčit dyskomfort během menstruace, je účinný v bojí se silnou nebo nepravidelnou menstruací. Účinný je však také v případě, pokud vás trápí výtoky a vaginální záněty. 

Zázrak pro ženy

Díky látkám v něm obsaženým pracuje s hormonálním systémem žen a tiší projevy klimakteria. Návaly, pocity těžkých nohou, nespavost, s tím vším vám tato bylinka pomůže. 

Kontryhel a jeho účinky na naše zdraví: 

Zdroj: Youtube

Nejlepším způsobem, jak výhod kontryhelu využít, jsou čaje. Čaj z této bylinky připravíte velice snadno. Zalijte přiměřené množství sušené bylinky horkou vodou a nechte 10 až 15 minut louhovat. 

Poté sceďte a ještě teplé po doušcích popíjejte. V případě, že vás trápí menstruační dyskomfort nebo se potýkáte s projevy klimakteria, lze čaj z kontryhelu pít až 3 krát denně. 

V případě výtoků a vaginálních zánětů je účinnějším způsobem, jak se těchto nemilých společníků navždy zbavit, odvar z kontryhelu, který si snadno připravíte svépomocí a následně jím budete omývat intimní partie. 

Vložte čerstvý kontryhel do studené vody, přiveďte k varu a následně nechte několik hodin louhovat. Poté vyjměte bylinku a vzniklým odvarem omývejte intimní partie. 

Kontryhel se nejprve vkládá do studené vody z důvodu, aby se zachoval obsah účinných látek v něm obsažených. Ty by vhozením do horké vody nikdy nemaximalizovaly své účinky a vzniklý odvar by ztrácel na síle. 

Zdroje: www.liftea.cz, www.blendea.cz, www.pilulka.cz