Zásobit svou domácnost na měsíce dopředu trvanlivým jídlem dopředu je aktuálně skutečně zbytečné. Jak je to s rouškami?

Co se týká roušek, je dobré uvést informace na pravou míru. Lidé totiž mají pocit, že právě tato pomůcka je může zcela ochránt před koronavirem, což není pravda. Roušek existuje několik druhů většina z nich je dobrá už pro nakažené pacienty, aby dále nešířili virus mezi ostatní. Před nemocí vás ochrání pouze respirátor. Podle lékařů, je však větší ochrana pravidelná hygiena rukou, než nošení respirátoru. Pokud člověk nejde zrovna do nemocnice, kde je výskyt pacientů s nákazou, jakákoliv panika je aktuálně opravdu mimo mísu. Češi jsou ale z viru natolik vyděšení, že se dokonce uchýlili k výrobě domácích roušek.

V Číně i Japonsku je výroba domácích roušek hit


V Číně a Japonsku, kde je aktuálně největší počet nakažených, se stala domácí výroba roušek hitem sociálních sítí. Kutílci se předvádí, kdo vyrobí nejvíce účinnou a originální ochranu proti viru.

V reálu ovšem podomácku vyrobené roušky z prostěradel, pet lahví, igelitových tašek a dalších podivných předmětů nemají dle odborníků žádný účinek!

Membrána z prostěradla sice teoreticky kapénky s viry a bakteriemi zachytí, nikdo vám ale nezaručí stoprocentní účinnost. Pokud jste se chystali zrovna zhodnotit doma staré lůžkoviny na výrobu domácích masek, možná je raději odvezte na charitu a myjte si ruce.