Výše zmíněný tým objevil více než tucet kamenů ve tvaru disku, přičemž poslední nález je obzvláště velký. Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Jak vidíte, kamenný disk je v porovnání s člověkem skutečně obří. Nakolik jsou však tyto disky skutečné, a k čemu jsou? 

Pozůstatky vesmírných lodí?

Podle Vadima Černobrova, vedoucího skupiny Kosmopoisk, jsou disky vyrobené z wolframu, hutného kovu běžně používaného ve vojenské technice. Některé ufology to vedlo k domněnce, že by disky mohly být pozůstatky dávných vesmírných lodí, které se možná podílely na neúspěšném útoku na Mars.

Známý a lovec senzací Scott Waring ze serveru UFO Sightings Daily tvrdí, že velký disk se podobá diskům, které jsou vidět na fotografiích NASA z Marsu, a spekuluje, že by mohlo jít o vojenský dron poškozený během údajného útoku na Mars.

Možná dílo lidských rukou

Skeptici a vědci však nabízejí racionálnější vysvětlení záhadných disků. Jedním z takových vysvětlení je, že disky jsou artefakty vytvořené člověkem. Při samostatném objevu těžební společnosti v sibiřské Kuzněcké pánvi byl v podzemí nalezený dokonale kruhový kamenný disk, což vedlo archeology k závěru, že byl vyrobený lidskou rukou.

Vědci z Žirnovského muzea místních pověstí v současné době zkoumají největší z kamenných disků, aby určili jeho stáří a složení. Někteří skeptici se dokonce domnívají, že tvar disku je spíše výsledkem eroze než záměrného vytesání. Cílem muzea je provést další testy a analýzy, které by objasnily povahu těchto záhadných předmětů.

Pátrání stále probíhá

Ačkoli objev těchto kamenných disků vyvolal vzrušení a spekulace, ke konkrétním závěrům o jejich původu a účelu se zatím nedospělo. Vědci a odborníci tyto artefakty pilně zkoumají, aby rozluštili záhady, které skrývají.

V ruském Volgogradu byla objevena řada záhadných kamenných disků, včetně jednoho velkého. Zatímco někteří nadšenci do UFO navrhují mimozemský původ, skeptici se přiklánějí k vysvětlení, že je vytvořil člověk, nebo se jedná o dílo přírody. Cílem probíhajícího vědeckého zkoumání je určit skutečnou povahu a stáří těchto zajímavých objektů.

Zdroje: www.ancient-origins.net, icebutik.com, www.theclever.com