I mistr tesař se někdy utne. David Copperfield byl velikánem své doby a jeho triky fascinovaly svět. V jednom případě byl ale nucen prozradit, jak jeden z jeho triků funguje. Při kouzelnické show v roce 2013 v Las Vegas si iluzionista pozval třináct diváků z publika, nechal je z pódia zmizet, aby se náhle objevili na druhé straně sálu. Jeden z nich, Gavin Cox, při kouzelnickém triku utrpěl zranění hlavy a začal se s Copperfieldem soudit.

V roce 2018 se částka vyšplhala na 400 tisíc dolarů. Aby Copperfield ubránil svou čest, musel prozradit, jak trik, při kterém se Cox zranil, funguje. Třináctka vyvolených diváků se po signálu musela uchýlit do tajné podzemní chodby a proběhnout jí na druhou stranu. V ní měl Cox utrpět zranění hlavy a jiných částí těl. Copperfield ovšem tvrdil, že chodba byla vyklizená a patřičně osvětlená, takže se Cox nemohl zranit. Soud dal za pravdu kouzelníkovi.

Na ulicích jste si i vy mohli všimnout levitujících postarších pánů, které se přidržují hole, aby kvůli své kouzelné moci úplně neodletěli. Dlouhou dobu byl tento trik záhadou, než se ukázalo, že funguje stejně úplně jako ty nejznámější levitační triky Copperfielda i dalších slavných kouzelníků.

U jiných triků se v dnešní době stačí podívat například na Youtube. Internetoví kouzelníci, kteří na ulici zastavují náhodné kolemjdoucí a šokují je svými triky, se nebojí občas prozradit jádro své iluze.

Magie je zábavná a záhadná, přesto se jí dá přijít na kloub. Stačí se podívat ze správného úhlu a nevěřit tvrzení, že v bedně, kterou iluzionista právě řeže na dvě poloviny, je jenom jedna krásná asistentka.