Záhada kovových koulí

Záhadné kovové koule se zatím nikomu nedaří identifikovat. Jediným pojítkem, které tato prozatím neidentifikovatelná záhada má, je její výskyt po celém světě. Matou obyvatele i vědce.

Černostříbrné koule údajně padají z nebe a nikdo neví, odkud přesně pocházejí. Spekuluje se o mimozemském původu. „Skutečně padají po celém světě a jejich původ přisuzujeme UFO," uvedl šéf Pentagonu. 

Nyní se do celé záležitosti vložila NASA. Ta chce původ záhadných koulí odhalit. „Kovové koule vidíme po celém světě a jsou pro nás stále záhadou," řekl Dr. Sean Kirkpatrick, fyzik a ředitel Úřadu Pentagonu pro řešení anomálií.

Právě Dr. Kirkpatrick povolal NASA, aby celou záležitost prozkoumala. Pověřil nejlepší tým vědců a dalších odborníků. Součástí celé akce je také pátrání po dalších mimozemských artefaktech, které se ve sluneční soustavě mohou vyskytovat. 

Dr. Kirkpatrick zároveň uvedl, že odborné znalosti NASA mohou pomoci vojenským vyšetřovatelům rychleji identifikovat záhadné kovové koule. Je potřeba, aby se snížila stigmatizace podobných jevů. Řadu z nich se v minulosti skutečně podařilo vyjasnit. 

„Pokud se objeví něco, co je netypické a anomální, je to vždy hodné studia. Jen to může nakonec objasnit všechny vznikající konspirační teorie," uvedl Dr. Kirkpatrick s tím, že jakékoliv UFO záležitosti jsou v současné době součástí "občanské vědy". 

Fenomén zkoumá NASA

„Je potřeba, aby se v rámci NASA zřídil stálý úřad na podporu této činnosti". Orgán, který bude hodný seriózního studia všech anomálních záhad, se kterými se na Zemi setkáme," dodal Mike Gold, bývalý zástupce administrátora NASA pro vesmírnou politiku a partnerství.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

NASA zkoumající fenomém záhadných kovových koulí sestává z 16 odborníků rozličných vědních oborů. Zahrnuje vědce od fyziků po astronauty. Cílem skupiny je pečlivé prozkoumání všech shromážděných dat. 

Je to vůbec poprvé, kdy došlo k povolání NASA, aby šetřila podobnou záhadu. Anomální případy byly v minulosti pouze v kompetenci vojenských a národně-bezpečnostních činitelů. Ti však zkoumali pouze případy, které chtěli. Řadě dalších nevěnovali pozornost. 

I proto Dr. Kirkpatrick vyzval Pentagon, aby zřídil orgán složený ze specialistů, kteří prozkoumají každý z takových případů. To by mohlo z dlouhodobého hlediska přinést výraznou změnu v postoji vlády k záležitostem UFO. 

K tomuto závěru se přiklání také David Grinspoon, astrobiolog a poradce NASA pro strategii výzkumu vesmíru. Uvedl, že fenomény jako kovové koule by měly být zahrnuté do budoucích planetárních průzkumných misí.

NASA odhaduje, že cokoli většího než baseballový míček představuje pro Mezinárodní vesmírnou stanici potenciální katastrofickou hrozbu a je potřeba to řešit.

Zdroje: www.npr.org, www.cbsnews.com, www.dailymail.co.uk