Jedním z těchto lidí, kteří nás zásobují fotografiemi prazvláštních tvorů, je fotograf a hlubinný rybář Roman Fedorcov. Jeho účet sleduje kolem 650 tisíc sledovatelů, s nimiž se dělí o nebývalé záběry a videa. Tento talentovaný muž pracuje na rybářské lodi v západním Rusku, kde se mu občas povede zachytit něco, co je pro lidi, kteří nejsou v kontaktu s mořem tak často, k neuvěření.

Krab s lidskými zuby – další z děl přírody

Roman Fedorcov žije v přístavním městě Murmansk. Je absolventem univerzity námořnictví a 20 let pracuje na rybářské lodi. Zde zodpovídá za proces zpracování ryb od vylovení až po zamrazení.

Projel velkou část oceánů: Loví v Norském moři, Barentsově moři a Atlantském oceánu a jeho cílem jsou tresky, sledi, okouni a platýs. Bohužel do vlečných sítí zachytí i nechtěné úlovky z hlubin moře až do tisíce metrů. Z temných hlubin oceánů se tak často na palubu dostanou velmi podivní, někdy až děsiví, tvorové.

Roman sdílí na své stránce na Instagramu fotografie některých z nejpodivnějších hlubokomořských úlovků. V létě se mu podařilo vypustit do světa fotografii kraba, který má (i bez fantazie) lidské zuby! Na tak malém živočichovi je to skutečně zvláštní, není proto divu, že jeho fotka rozpoutala obrovskou senzaci a k dnešnímu dni má přes 11 tisíc lajků.

Podívejte se na ni zde:

Fedortsov sám k fotografii kraba s plnou sadou lidských zubů napsal: "Krabi... Přesto je na nich něco přitažlivého a odpudivého. Matka příroda udělala, co mohla..."

Tento vřetenovitý červený krab vypadá na první pohled normálně, až na jeho horní řadu kozích zubů. Vypadají tak lidsky, že se zdají být digitálně vnucené jako žvýkací zuby kraba Tamatoa z filmu "Moana". Zvláštní je, že tento mořský tvor zatím nebyl identifikován, takže vzbudil pozornost i u oceánografů. I když zatím není jasné, k jakému účelu slouží krabovi tyto zuby, protože korýši obvykle jedí pomocí zubů umístěných uvnitř žaludku, vzbudil snímek mnohé otázky. Víme, že krabi používají tyto „žaludeční žvýkačky“ k vrčení na predátory.

Fotografie mnohé vyděsila

Věci, objekty, předměty a zejména tvorové, které neznáme z běžného života, mohou často neznalé vyděsit. A nejinak tomu bylo i v případě malého kraba. Podobnosti jeho zubů s lidskými totiž nebylo možné si nevšimnout. Objevily se proto komentáře jako tento:

"To jsou lidské zuby. Řekněte mi, že se mýlím," napsal jeden z uživatelů.

A jiný zde naopak nalezl něco mimozemského – ano, i tak si lze nevysvětlitelné věci obhájit:

"Ano, tohle je mimozemšťan z 'predátora'."

Objevily se ale i vtipné příspěvky, jako: "Brácha má lepší zuby než Britové" nebo "Krab? To je moje tchyně z New Jersey."

Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Jak je vidět, Matka příroda skutečně udělala, co mohla. Fotografie bizarního hlubokomořského kraba, jako by vybaveného zubní protézou, se stala na internetu populární.

Když podrobně prozkoumáte Fedortsovův účet, najdete zde podobných „mimozemských“ úlovků více. Najdete zde vousaté mořské dravce, Frankenstainovy ryby, zubaté „hady“ i další obyvatele oceánu, kteří jako by vyplavali přímo z nočního hororu Jacquese Cousteaua.

Zdroje: www.newsweek.com, nypost.com, www.timesnownews.com