Profesor objevil fosilii, která dokazuje existenci bájného Krakena. Hrůzný tvor měřil 30 metrů

Natálie Borůvková | 8. 3. 2023

Poprvé tuto myšlenku vyslovili v roce 2011, nyní přišli s důkazy, které to potvrzují. Vědci objevili druhý případ podivně uspořádaných kostí spolu s fosilií vypadající jako zobák dávné chobotnice. Nalezená fosilie skutečně může být důkazem existence bájného Krakena, který měřil až 30 metrů. 

Důkaz existence bájného Krakena

Podivné uspořádání obřích kostí nalezených v Nevadě přimělo Marka McMenamina, paleontologa z Mount Holyoke College v Massachusetts vyslovit domněnku o možné existenci obřího tvora podobnému Krakenovi.

Zkameněliny jsou kruhové ploténky obratlů, kdysi patřící shonisaurus popularis, druhu mořských plazů z doby dinosaurů zvaných ichtyosauři. Myšlenku však McMenamin vyslovil již v roce 2011 během zasedání GSA. Tehdy poprvé představil teorii, odkazující na možnou existenci Krakena.

S. popularis byl mořský plaz velikosti školního autobusu, žijící v období triasu před 250 až 200 miliony let. Kosti jednoho z těchto ichtyosaurů byly uspořádané ve zvláštním lineárním vzoru. McMenamin se spolu se svými kolegy shodl, že kosti do tohoto tvaru uspořádal obří hlavonožec, jenž si pouze hrál se svou potravou.

Ačkoliv se tato teorie zdála jako nesmyslná, moderní chobotnice jsou skutečně známé tím, že manipulují s kostmi, mušlemi a dalšími úlomky ve snaze vytvořit hloučky, chránící jejich úkryty. Podle McMenamina by tak uspořádání kostí mohlo být nejstarším důkazem inteligence hlavonožců.

McMenamin má nyní další informace, jež mají být důkazem, že tento hrůzný tvor skutečně existoval. 

Dokonce měřil 30 metrů

McMenamin tvrdí, že uspořádání kostí není náhodné, nemohlo tedy vzniknout přirozenými procesy. „Stav kostí je nejpádnějším důkazem, že jej uspořádal nějaký inteligentní tvor," uvedl McMenamin. Co však McMenamina skutečně přesvědčilo, byl druhý případ podivného vzoru kostí.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Právě ten definoval jako fosilii ichtyosaura, stejnou, jaká byla kdysi vystavena v Přírodovědném muzeu Nevadské univerzity v Las Vegas. Fosilie byla v muzeu uložena přesně tak, jak byla nalezena v terénu.

Jak obrovský byl největší dinosaurus? Toto unikátní video porovnává pravěká monstra s člověkem
Magazín

Jak obrovský byl největší dinosaurus? Toto unikátní video porovnává pravěká monstra s člověkem

Vedle ichtyosaura byla "hromádka trosek" roztroušených kostí a stranou stála dvojitá řada obratlů ve stejném uspořádání, přesně taková, jakou objevil McMenamin a jeho kolegové.

Krysa velikosti bizona s čelistí krokodýla: Podívejte, jak děsivě směšné monstrum žilo na Zemi
Magazín

Krysa velikosti bizona s čelistí krokodýla: Podívejte, jak děsivě směšné monstrum žilo na Zemi

Hrudní koš tehdejšího muzejního exempláře byl poškozený, což McMenamin přisuzoval sevření jiného obřího tvora dorůstající délky až 30 metrů. „Myslíme si, že jedním z pravděpodobných vysvětlení je útok mnohem většího predátora na icthyosaura," dodal McMenamin.

Zdroje: www.dailymail.co.uk, thescienceexplorer.com, phys.org

Tagy fosílie Kraken Las Vegas Massachusetts Mount Holyoke College Nevada