Kolik platí královská rodina svým zaměstnancům?

Práce v Buckinghamském paláci

Práce v Buckinghamském paláci

Foto: profimedia

Na oficiálních stránkách paláce se často objevují pracovní inzeráty s detailním popisem každé pozice a také platovým ohodnocením, což o inzerátech u nás říct nemůžeme. Prošli jsme si několik poptávek a shrnuli jsme pro vás, na jakou pozici shánějí nejčastěji a kolik si vyděláte. 

Pomocník v kuchyni

Začneme pěkně odspoda. V roce 2016 palác hodil na stránky inzerát na pracovní pozici pomocníka v kuchyni, doslovně tam stálo umývač hrnců.
Popisek zněl: Náplní vaší práce bude pomáhat kuchyňskému personálu udržet čistotu kuchyně a zajistit její plynulý chod, aby kuchaři měli vše potřebné a denně mohli poskytnout stovky jídel personálu irodině.

Za umývání mastných hrnců nabízela královna Alžběta £17,000, v dnešním kurzu to činí přes půl milionu korun ročně. A jako bonus – vlastní pokoj v paláci.

Asistent zahradníka

Práce v Buckinghamském paláciZdroj: profimedia

Před rokem  palác sháněl asistenta zahradníka. Ne zahradníka, asistenta. To znamená, že byste plnili konve, podávali pohrabáč a pravděpodobně museli vytrhat všechen plevel. V nabídce byla zahrnuta roční mzda £18,000 (533 tisíc korun) za osm hodin práce denně, víkendy volné. Oběd je v ceně, o pokoji ale nic nepsali.

Stájník

Královna AlžbětaZdroj: profimedia

Dříve se jim říkalo čeledíni, dnes je to stájník. Jednoduše byste celý den, od rána do večera hřebelcovali královské koně, krmili je, kydali hnůj a připravovali na jízdu. Když budete obzvlášť pracovití, nechá vás královna se na nich projet. Stájník v paláci bere £20,000, což dělá skoro kulatých 600 tisíc korun ročně. 

Řidič

Práce v Buckinghamském paláciZdroj: profimedia

Ve spojitostí s koňmi hledala královna i vozku, tedy osobu, která by řídila vůz s koňmi. Od takové osoby se vyžaduje výborná znalost řízení nejen koňských spřežení, za své zkušenosti pak ročně dostanete £20,800 (616 tisíc korun), 33 dní dovolené a 15% příspěvek na důchod.

Telefonní operátor 

Práce v Buckinghamském paláciZdroj: profimedia

Telefonní operátor neznamená, že budete nabízet speciální královský tarif za úžasnou cenu, ale zvládat více než 7000 hovorů týdně. Za tuhle práci plnou stresu nabízí královna £23,000 ročně, v dnešním kurzu to je 682 tisíc korun, což je za vyřizování hovorů od fanoušků, teroristů nebo jiných telefonních operátorů skvělá suma.

Social media manager

Práce v Buckinghamském paláciZdroj: profimedia

Chod královské rodiny se v dnešní době neobejde bez sociálních sítí. O ty byste se starali právě vy, pokud byste v roce 2016, kdy byl inzerát uveřejněn, splnili podmínky. 

Jako správce sociálních sítí musíte být ten nejlepší z nejlepších, ovládat nejnovější technologie, vyznat se v nejposlednějších trendech a umět psát - spravovat kromě Instagramu a Facebooku budete i oficiální stránky paláce. Největším lákadlem byl roční výdělek £50,000, což je skoro milion a půl korun českých!