Aleš postupně vyrostli v usměvavého sympaťáka a od premiéry seriálu ušel dlouhou cestu.

Jak to všechno začalo

Jiří Racek se narodil v roce 1976. Do světa herectví ho uvedla jeho maminka, která zjistila, že filmaři hledají zrzavého chlapečka. Ačkoliv první pokus nevyšel, jeho fotka zůstala v databázi a o rok později se objevila šance ve filmu Hledám dům holubí. Tento zvrat znamenal začátek Jiřího herecké kariéry.

První role dostal Jirka už v šesti letech v rodinném sci-fi seriálu Křeček v noční košili, kde si zahrál právě Aleše Chvojku. Byl to kamarád hlavní postavy, Káji, který si na návštěvu babičky zapomněl pyžamo a musel nosit starou noční košili po pradědečkovi, vynálezci. Díky ní se Kája v každém díle ve snu vrátil v čase a objevil pradědečkovu tajnou schránku s patentem na nevyvinuté auto. A kluci tak zažívali spoustu dobrodružství.

Pro mladého Jirku byla tato role počátkem lásky k herectví.

Na video, kde Jiří Racek odhaluje herecký život, se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Come-back po letech

Následovalo studium na konzervatoři a DAMU, kde se setkal s profesory-herci, známými z natáčení. Po studiích hostoval v pardubickém divadle a pracoval i jako barman, protože živit se pouze jako herec nebylo jednoduché.

Zlom v jeho kariéře přišel, když si ho všiml Tomáš Töpfer. Následovalo angažmá v pražských divadlech a role v populárních českých seriálech, jako jsou Labyrint, Policie Modrava nebo Rapl.

Dnes, ve svých sedmačtyřiceti letech, je Jiří Racek stále aktivní a můžeme ho vidět na prknech divadla Na Fidlovačce. Své umění prezentuje s grácií a energií, která mu zůstala od dětství. Jeho cesta od brýlatého Aleše k vyzrálému umělci je nepochybně inspirativní.

Nadále vzkvétá jako talentovaný herec, připravený obohacovat českou filmovou a divadelní scénu svým charismatem a uměním.

Zdroje: www.onlymen.cz, www.csfd.cz, celebwiki.blesk.cz