Podivná kresba

Zkoumání lidského charakteru může být náročné. Není snadné zůstat objektivní, kor v případě, když jde o naše vlastní já. Sami sebe navíc můžeme vnímat jinak, než jak nás vidí ostatní.  Od toho jsou tu ale internetové testy osobnosti, odlehčený způsob, jak odhalit skryté aspekty své povahy.

Nesmíme zapomínat, že slouží spíše k pobavení, než aby plně definovaly, kým jsme. Příkladem je i nedávno zveřejněný virální test osobnosti, který slouží jako názorný příklad této zábavy.

Test se točí kolem podivné kresby, nabízející dvě různé interpretace. Můžete na něm spatřit mořskou pannu nebo v něm vidět rybu. Podle toho, co zachytíte jako první, poznáte, jaké jsou vaše životní priority.

Tento obrázek se poprvé objevil v roce 1968 v časopise "Perception & Psychophysics". Tehdy však nesloužil k hodnocení lidské osobnosti, byl spíše jakýmsi psychologickým experimentem. V roce 2008 jej pro svůj výzkum použila Cornellova univerzita. Chtěla zjistit, jakými způsoby lidé interpretují jeden a týž obrázek. 

Výzkumníci Emily Balcetisová a David Dunning zkoumali, čeho si lidé všimnou jako první. Účastníkům byly za výběr motivu přidělené kladné a záporné body, za jejichž počet dostali bonbóny nebo fazole v konzervě.

Co vidíte?

To, co tedy na obrázku spatříte jako první, může definovat hodnoty a osobnostní rysy, které považujete za prioritní.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Pokud jste jako první spatřili koně, vašimi prioritami jsou svoboda, odhodlání a odvaha. Jste odhodlaná osobnost, která se nebojí čelit výzvám.

Vidět jako první tuleně znamená hravost, přizpůsobivost a náklonnost k dobrodružství. Bez námahy se přizpůsobujete novým situacím.

Ryba naznačuje emoční inteligenci, přizpůsobivost a klid. Vyjadřujete své emoce a dobře se přizpůsobujete v různých situacích.

Pokud jste jako první spatřili mořskou pannu, je vaší prioritou touha po individualitě a jedinečnosti. Nenecháte se nikdy ničím svazovat.

Pro ty, kteří viděli osla, platí pritorita v podobě pracovitosti, zodpovědnosti a víry v intuici.

Výsledky tohoto testu slouží především pro pobavení. Proto se netrapte, pokud vám vyšlo něco, co jste nechtěli nebo nečekali. Jde o zábavný způsob, jak sami sebe lépe prozkoumat a zasmát se nad tím, že nejsme dokonalí.

Zdroje: www.yourtango.com, www.wionews.com, www.buzzfeed.com