Záhada Krišnova kamene

Krišnova hrouda másla neboli obrovský kámen, který se nachází v indickém Tamilbádu, skutečně popírá všechny přírodní zákony. Gravitace mu totiž zjevně nic neříká. Pro město Mahábalípuram je tak již dlouho nevysvětlitelnou záhadou. 

Kámen, jež doslova balancuje na svahu kopce, se řada lidí pokoušela odstranit, shodit dolů nebo rozhýbat. Vždy bez úspěchu. Krišnova hrouda másla se nikdy nepohla ani o malý kousek. Ačkoliv odporuje fyzickým zákonům, stojí si pořád na svém místě. 

Jedním z takových pokusů provedl na počátku 20. století Arthur Lawley, guvernér Madrásu. V obavách, že se kámen zřítí a zboří město ležící na úpatí kopce, nařídil skálu v roce 1908 odstranit. Povolal 7 slonů, aby s Krišnovou hroudou másla pohnuli. Bohužel bez úspěchu.

Nikdo nechápe, jak je možné, že kámen stále balancuje na svahu. Žádná z dostupných teorií zatím nedokázala tuto hříčku přírody uspokojivě vysvětlit. 

Jedna místní legenda praví, že pevnost kamene je zapříčiněná tím, že ho na svah kopce umístili sami bohové. Chtěli dát místním lidem jasně najevo sílu své božské síly. Od té doby je kámen chloubou města a všechny pokusy o jeho odstranění vyšly v niveč. 

Existují však i nejrůznější konspirační teorie, které k obhajobě Krišnovy hroudy másla používají zásah mimozemšťanů či dokonce temné síly. 

Krišnova hrouda másla si dlouhé roky nesla název Vaan Irai Kal. V překladu z tamilštiny to znamená "kámen boha nebe". Teorie o božském zásahu se tak zdá nejvíce relevantní. 

Popírá přírodní zákony

I to by nakonec mohlo obhájit fakt, proč Krišnova hrouda másla zcela popírá všechny zákony gravitace. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Jak ale kámen přišel k názvu Krišnova hrouda másla? Podle další legendy, Krišna, jako malý kluk, miloval máslo natolik, že aby uspokojil svou chuť, musel máslo krást. Chtěl ho totiž mít dostatek. Jako připomínku toho se pak kámen, který až příliš připomíná hroudu másla, pojmenoval tímto názvem.

Jde o kámen obrovských rozměrů. Je přibližně 6 metrů vysoký a kolem 5 metrů široký. Jeho váha je odhadovaná na 250 tun. I přes jeho neuvěřitelné rozměry si Krišnova hrouda másla v poklidu balancuje na svahu se sklonem 45 stupňů a země se dotýká jen malou částí své obrovské plochy.

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.dailymail.co.uk, www.historicmysteries.com