Christine Helen Lakin se narodila jako jedináček v Dallasu ve státě Texas, 25. ledna 1979. Svou hereckou kariéru začala velmi brzy, již ve dvanácti letech. Její první kroky směřovaly k televizní reklamě na mléko s ikonickým sloganem "GOT MILK?!" v roce 1990. Ale o rok později se objevila v americkém válečném dramatu Růže a šakal, kde si zahrála po boku legendárního Christophera Reevea. Tím však její kariéra teprve začala.

Krok za krokem byl obrovský zlom

Pravý průlom přišel v roce 1991, když se Christine stala jednou z tváří známého rodinného sitcomu Krok za krokem. Zde si zahrála Alicii 'Al' Lambert, dceru postav herců Patricka Duffyho a Suzanne Somers. Seriál měl sedm sezón, v jejichž průběhu Christine skutečně ve 159 dílech svou rolí zaujala diváky po celém světě. Velký podíl na tom měla právě i její „klučičí“ role, v níž byla skutečně věrohodná.

Jak to bylo dál?

Po skončení Kroku za krokem v roce 1998 se Christine přesunula do menších rolí. Zahrála si v několika televizních seriálech, filmech i muzikálech. Mezitím se věnovala i studiu na kalifornské univerzitě v Los Angeles, kde promovala s vyznamenáním v oboru svobodných umění, konkrétně komunikace.

Následovaly role v několika komediálních i romantických filmech nebo komediálním hororu Big Monster On Campus. V roce 2005 se objevila v komediálním muzikálu Tráva, kde ztvárnila Johanku z Arku malého amerického města roku 1936, kde se mládež začala seznamovat s marihuanou. Na jednom z filmů, Sexy kočička a notorik, spolupracovala i s Paris Hilton, ale film byl velmi nepříznivě přijat publikem a získal nominaci na Zlatou malinu, tedy nejhorší film.

Po dalších úspěšných projektech se Christine v roce 2012 poprvé vydala na režisérskou dráhu s pseudodokumentárním seriálem Lovin' Lakin, který se věnoval jejímu vlastnímu návratu do Hollywoodu. Osm let nato, v období 2018 až 2022, režírovala devět epizod populárního sitcomu Goldbergovi.

Na dokument o "Al" coby Christině, se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Rodinný život

Dnes je herečka a úspěšná režisérka Christine Lakin matkou dvou dětí, dcery Georgie James (2016) a syna Baylora (2018), které má se svým manželem Brandem Breaultem. Své dojmy z mateřství popisuje jako svou nejtěžší, ale zároveň nejlepší roli, kterou by za nic na světě nevyměnila.

Zároveň se pravidelně objevuje ve světě dabingu, kde namluvila několik audioknih a propůjčila svůj hlas postavám ve videohře The Walking Dead. V poslední době se věnuje i režii a svým fanouškům nabízí pohled do svého života prostřednictvím Instagramu.

Vidíte, jak jí to sluší? Kluka by v ní dnes nikdo nehledal.

Zdroje: www.kinobox.cz, www.super.cz, en.wikipedia.org/wiki/Christine_Lakin, www.csfd.cz