Neštěstí se událo 25. srpna roku 2010 poblíž letiště v Bandundu, kde malé osobní letadlo řízené piloty Chrisem Wilsonem a Dannym Philemottem mělo přistávat. Stroj se těsně před přistáním zřítil na jeden z blízkých domů, ve kterém naštěstí v tu dobu nikdo nepobýval. Havárie si vyžádala životy 19 pasažérů a členů posádky, přežil jediný cestující. Ten potom v nemocnici podal svědectví o kuriózní situaci, která se v letadle odehrála.

Když se už stroj připravoval na přistání a pasažéři měli zůstat sedět se zapnutými bezpečnostními pásy, v uličce se objevil krokodýl. Nejspíš šlo o pašované zvíře, které někomu vylezlo z tašky. "Ten krokodýl nebyl delší než metr, ale vyvolal paniku. Letušky začaly ječet a utíkaly ke kokpitu, cestující běželi za nimi," vyprávěl přeživší svědek.

Přední část letounu se tím přetížila a piloti nezvládli přistávající stroj vyrovnat. Nehodu kromě jednoho muže přežil i sám krokodýl - záchranáři ho v troskách bezpečně odchytili.

Pilot Chris Wilson se podle slov jeho bratra při vnitrostátních letech v Demokratické republice Kongo nikdy necítil bezpečně. "Stěžoval si, že si lidi s sebou berou na palubu slepice a jiná domácí zvířata, jako by cestovali autobusem. Navíc vstávají ze sedadel, kdy se jim zachce, nebdají na pokyny pilota, že mají zůstat sedět, a narušují stabilitu letadla," uvedl Wilsonův bratr. Britský pilot prý podepsal smlouvu u soukromé letecké společnosti v Kongu jen proto, aby si nalétal hodiny potřebné k získání kontraktu u British Arways.