Beran – Ryby

Temperamentní ohnivé znamení Berana se příliš neslučuje s klidným, vyrovnaným a meditativním vodním znamením Ryb. Jejich charakteristické rysy na kole zvěrokruhu jsou na opačných pólech. Ale copak se protiklady nepřitahují? V tomto případě určitě ne, protože se navzájem rozčilují svými protichůdnými názory a živočišností. Beran snadno může zranit něžné srdce Rybky tím, že je příliš přímý a konfrontační, což způsobuje trápení oběma. Rybí sentiment, pomalý život a snění může ohnivému Beranovi způsobit nudu.

Býk – Lev

Zemské znamení Býka má pověst vytrvalých a tvrdohlavých lidí. Ohnivému znamení Lva se naopak ve vztahu dobře daří pouze tehdy, pokud je milován, obdivován a zahrnován péčí. Osobnost krále tvorstva je více společenská a náročná, což se neslučuje s povahou Býka, který má rád svůj klid, ale je vznětlivý. Mezi těmito dvěma znameními také existuje vysoká pravděpodobnost velkého střetu ega. Obě znamení jsou totiž vnímána jako svéhlavá a výrazně dominantní.

Blíženci – Štír

Je nad slunce jasné, proč je bezstarostný, inteligentní a společenský motýl zvěrokruhu Blíženec nejhorším partnerem pro tajemného a introvertního Štíra. Oba se sice mohou na povrchní úrovni přitahovat, ale brzy by velkou lásku uhasily jejich protikladné povahy. Zatímco Blíženci rádi a snadno přelétají z jedné životní situace do druhé, Štír není příliš flexibilní a neocení spojení, které není hluboké. I když spolu mohou prožít mnoho nadpozemsky vášnivých chvil, jejich vztah jen těžko vydrží.

Rak – Vodnář

Vodní znamení Raka, kterému vládne Měsíc, se dá označit za nejemotivnější znamení zvěrokruhu. Chrání své blízké a pečují o ně, jak nejlépe umí. Rodina je pro Raky vším. Naproti tomu vzdušné znamení Vodnáře se stará o vyšší dobro. Nepotrpí si příliš na velká emoční gesta a jsou na rozdíl od Raků praktičtí. Sentimentálnímu a citlivému Rakovi mohou připadat odtažití, příliš lehkovážní a nečitelní.

Lev – Kozoroh

Zemská a ohnivá znamení spolu nevycházejí dobře. Vřelý Lev, ovládaný Sluncem, je pro rutinu milující zemské znamení Kozoroha příliš exponovaný a dobrodružný. Lev by mohl cítit, že jeho skvělou náladu tlumí vážný, konvenční a pravidla milující Kozoroh. Proto lidé narození v těchto dvou zcela odlišných znameních zvěrokruhu netvoří většinou kompatibilní pár.

Panna – Střelec

Zemské znamení Panny je označováno jako perfekcionista zvěrokruhu. Zaměřují se na detaily a nesnášejí jakoukoli improvizaci a spontánnost. Základem osobnosti ohnivého znamení Střelce je naopak impulzivnost a velká láska k dobrodružství. Panny si rády své pocity nechávají pro sebe a vyhýbají se tomu, aby o nich mluvily. To nevěstí nic dobrého pro Střelce, který říká narovinu své názory a je brutálně upřímný téměř ve všech situacích.

Váhy – Panna

Vzdušné znamení Vah miluje rovnováhu, ale umí se odvázat a užívat si život. Nějaká ta vada, nebo chyba je v životě nerozhodí. Naopak puntičkářská Panna může chtít poukázat na každý malý nedostatek v povaze svého partnera, dokud nebude dokonalý podle jejích vysokých měřítek. Proto se Váhy mohou rychle nechat touto vlastností Panny odradit. V ložnici spolu mohou zažehnout oheň, ale kvůli náročné povaze Panny a nerozhodnosti Vah může jejich chemie rychle vyprchat.

Štír – Váhy

Štíři jsou jedním z nejvíce nepochopených znamení v systému zvěrokruhu, protože nejsou pro každého šálkem jejich čaje. Pokud je ale poznáte a pustí vás k sobě blíž, najdete v nich skvělého člověka, který umí svou intuicí odhadnout druhé jako lidský rentgen. Člověku před nimi nic neuteče, protože jsou poměrně vnímaví. Vzdušné znamení Vah pro ně může být příliš lehkomyslné. Citlivost těchto dvou znamení se prostě neslučuje.

Střelec – Kozoroh

Střelci vládne planeta dobrodružství a cestování – Jupiter. Kozorozi jsou konzervativní a drží se své zajeté rutiny. Navíc jsou od přírody workoholici, takže razí heslo „nejdřív práce, potom zábava“. Což Střelce svazuje a cítí se vedle Kozoroha zaseknutí a uvěznění, protože jsou neustále rádi v pohybu. Milují experimentování a objevování nových zážitků. Kombinace ohnivého a zemského znamení zde nefunguje.

Kozoroh – Blíženci

Jedinci ve znamení Kozoroha jsou zodpovědní a cílevědomí, což je v naprostém rozporu s povahou Blížence. Ten je velmi společenský a v jeho mozku se honí asi milion nápadů. Jejich pozornost je přelétavá, což je pro Kozoroha věc, ze které úplně šílí.  Sledovat, jak partner neustále přesouvá pozornost z jednoho projektu na druhý může spořádaného a stabilního Kozoroha hodně frustrovat.

Vodnář – Štír

Svobodomyslnému Vodnáři vládne planeta revoluce Uran. Vodnáři jdou proti proudu. Mohou se cítit zastrašeni silnými názory kontroverzního Štíra. Tato znamení jsou v podstatě astrologickými rivaly, a proto se ani romanticky nemohou přitahovat. V tomto scénáři se samozřejmě kompatibilita znamení zvěrokruhu obvykle nedostavuje. Happy end tady proto nečekejte.

Ryby - Blíženci

Poslední znamení zvěrokruhu, Ryby, jsou ze všech slunečních znamení nejklidnější. Jako vodní zrozenci bývají lidé ve znamení Ryb citově velmi zranitelní. Blíženci, vzdušné znamení, mají někdy problém se soustředěním na jeden vztah, a proto by mohli Rybám ublížit tím, že jim budou nevěrní. Zrada je pro Ryby naprostý a neodpustitelný průšvih. Blíženci jsou svobodomyslní, a to věrným a romantickým Rybkám láme srdce.

Zdroje: www.lifestyleasia.com