Příběh se začal šířit po sítích, když se nakupující podělila o svůj "vaječný" nález s Jacqueline Felgateovou, bývalou hlasatelkou stanice Channel Seven. Felgateová, kterou tato anomálie zaujala, přeposlala video s unikátním vejcem na Instagram, což vyvolalo vlnu fascinace a humoru mezi uživateli sítě. Podívejte se na tento post:

Statistická anomálie

Po bližším prozkoumání se ukázalo, že kulaté vejce bylo získáno ve standardním vaječném boxu ze supermarketu Woolworths, který se nachází ve Fisherman's Bend v Melbourne. Šance, že se s takovým vejcem setkáte, je sice neuvěřitelně vzácná, ale poslední zaznamenaný případ kulatého vejce vynesl závratnou částku přesahující 1 400 australských dolarů. Tedy téměř 24 tisíc korun.

Odborníci se k tomuto mimořádnému nálezu vyjádřili a zdůraznili, že setkání s dokonale kulatým vejcem je vzácné. Pravděpodobnost nálezu takového vejce se pohybuje mezi 1 ku miliardě a 1 ku 1,25 miliardy, což z tohoto výskytu činí skutečnou statistickou anomálii.

Na internetu se objevily vtipné slovní hříčky a hravé poznámky, kterými uživatelé oslavovali kulaté vejce coby výjimečný objev. Někteří si nemohli pomoci a vyjadřovali soucit se slepicí, která snesla tak netradiční vejce, zatímco jiní neodolali vtipům souvisejícím s vejci. Jeden z uživatelů zavtipkoval: „Lidé kupují vejce za 1 400 dolarů? To je vaječná krádež."

Nikdy nevíte, kde potkáte anomálii

Navzdory nedůvěřivým reakcím nechalo ocenění kulatých vajec, která se v minulosti prodávala za značné částky, některé z internetových nadšenců přemýšlet o tom, co by se s takovým vejcem dalo dělat. Padaly různé návrhy, od prodeje až po zarámování jako výjimečné památky.

Tento příběh nám připomíná, že příroda nás může stále překvapovat svými zázraky, a to i v těch nejobyčejnějších prostředích, jako je supermarket. Nečekaný objev ženy, jehož hodnota se odhaduje na tisíce dolarů, je důkazem pozoruhodných a rozmarných anomálií, které lze nalézt i na těch nejobyčejnějších místech.

V roce 2019 se podobné dokonale kulaté vejce dostalo na titulní stránky novin, když se objevilo na eBay a vyvolávací cena byla 100 dolarů. Vzhledem k vzácnosti a fascinaci, která tato vejce obklopuje, lze s jistotou říci, že tento nečekaný nález nakupujícího má mnohem větší cenu než průměrná ingredience do omelety.

Na podobný nález kulatého vejce se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Zdroje: nejlepsi.zvireci-psycholog.cz, www.9news.com.au, www.dailymail.co.uk, economictimes.indiatimes.com, nypost.com