Přírodní antibiotikum

Z Číny a Indie se kurkuma rozšířila do celého světa, kde je oslavovaná pro své pozoruhodné léčivé vlastnosti. Kurkuma, aromatický doplněk pokrmů i silný léčivý kořen, je skutečnou posilou imunitního systému. 

Toto žlutooranžové koření, plné vitaminů C, E a K, působí protizánětlivě, bojuje proti patogenům a posiluje organismus proti infekcím. Jeho účinná látka, kurkumin, působí na buněčné úrovni, má vysoký obsah antioxidantů a vykazuje účinnost proti různým druhům rakoviny, včetně rakoviny prostaty, kůže, tlustého střeva, jícnu, plic, žaludku a prsu.

Kurkuma přináší úlevu při onemocněních dýchacích cest, podporuje funkci jater, pomáhá při regulaci menstruačního cyklu a slouží jako prevence kognitivních onemocnění, jako je Alzheimerova choroba. Koření je také uznávané jako pomocník při poruchách trávení, hojení ran a jako prostředek na čištění krve.

Kurkuma s černým pepřem vytváří dokonalou kombinaci. Piperinobsažený v pepři, stejně jako kurkumin v kurkumě, působí protizánětlivě, zmírňuje nevolnost a bolesti kloubů. Kromě toho piperin zlepšuje vstřebávání kurkuminu a zvyšuje jeho využitelnost v těle.

V každé kuchyni

Toto silné přírodní antibiotikum má jistě každý ve své kuchyni. Ne každý je však schopný kurkumu jen tak konzumovat. I proto jsou dnes na trhu nejrůznější druhy kurkumových kapslí, mající stejné účinky. 

Zázračné účinky kurkumy: 

Zdroj: Youtube

Kapsle představují snadný způsob, jak využít všech léčivých výhod kurkumy. Jsou vhodné pro osoby s oslabeným imunitním systémem, kožními problémy nebo zažívacími potížemi a slouží také jako lék na různé neduhy, od deprese po vysoký cholesterol.

Při výběru kurkumových kapslí dávejte přednost organickým variantám, které zajistí zachování cenných vlastností. Jako spolehlivá volba vynikají organické kurkumové kapsle s obsahem 3-4 % kurkuminu. Tyto kapsle, které neobsahují přídatné látky a GMO, jsou přizpůsobené k podpoře celkové odolnosti a buněčného zdraví.

Kurkuové kapsle díky svému pohodlnému dávkování a absenci pálivé chuti spojené s čerstvou kurkumou jsou uživatelsky přívětivým řešením. Navíc nezanechávají skvrny na prstech ani na oblečení. Kurkuma je vhodným přírodním pomocníkem pro každého, kdo chce posílit imunitní systém a udělat něco pro své zdraví.

Pokud jste do této doby o pozitivních účincích kurkumy neslyšeli, rozhodně ji vyzkoušejte. Sami budete překvapení, jak mocný "lék" to skutečně je. 

Zdroje: timesofindia.indiatimes.com, www.mdpi.com, www.quora.com