Moc filmového průmyslu

Filmy a filmový průmysl nás obecně vtahují svou silou krásných i dojemných příběhů i vizuálními efekty. Díky tomu můžeme opět zažít svou první lásku, přenést se do druhé světové války nebo se tváří v tváři podívat do očí modrého Avatara. 

Filmový průmysl je obrovským hráčem na poli zábavy. Epicentrem filmové tvorby je bezesporu mocný Hollywood, kde se každoročně natáčí stovky filmů. Mnoho z nich se pak stává celosvětovými trháky. 

Právě Hollywood je známý pro svá velkolepá filmová studia i slavné osobnosti, které známe z kin i televizních obrazovek. Za tvorbou filmů ale stojí daleko víc, než jen tváře slavných herců a hereček. 

Producenti, režiséři, technici, ti všichni tvrdě pracují na tom, aby s každým novým filmem poskytli divákům další nezapomenutelný zážitek.

Jak dobře je znáte?

Filmy mají v dnešní době velikou moc. Formují naše názory a myšlenky, vyvolávají emoce, mění postoje nebo inspirují k akci. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Filmy nás také mohou přenést do těch nejzásadnějších momentů v dějinách jako byla druhá světová válka, výbuch jaderné elektrárny Černobyl nebo i smrt princezny Diany. Příkladem může být například Vykoupení z věznice Shawshank nebo Schindlerův seznam, filmy, které nám připomínají sílu lidského ducha a odhodlání změnit svět k lepšímu. 

Filmový průmysl se také nevyhýbá kontroverzím. Jsou jimi především otázky týkající se rozmanitosti a zastoupení různých kultur, které se v mnoha filmech staly středem pozornosti. Tvůrci filmů přesně ví, jak nenásilně upozornit na problém, o kterém je nutné mluvit. 

Nedílnou součástí filmového průmyslu jsou také filmové festivaly. Nejsou jen oslavou toho, co se natočilo, jsou také přehlídkou krásných rób nejlepších herců světa a zároveň možností, jak dát nezávislým tvůrcům a menším produkcím možnost se prezentovat. 

Ačkoli se může zdát, že filmový průmysl je pouze o slávě a bohatství, není tomu tak. Svět filmu vyžaduje tvrdou práci a mnoho obětí, aby jeho tvůrci přinesli divákům něco nového a zajímavého. Jak dobře se vyznáte ve filmech? Poznali byste, která barva chybí v názvu filmu? 

Kvíz: Která barva chybí v názvu filmu? Kdo zodpoví všech 10 otázek, je bystrý a má skvělou paměť

Zdroje: www.csfd.cz, cs.wikipedia.org, cs.wikipedia.org