Česká republika

Česká republika sousedí s Německem na západě, Rakouskem na jihu, Slovenskem na východě a Polskem na severu. Země má rozmanitý reliéf, od nížin až po krásné hory. Nejvyšší horou je Sněžka, která dosahuje výšky 1603 metrů.

Historie České republiky sahá až do středověku. Byla součástí Svaté říše římské a později také Habsburské monarchie. Během 20. století prošla země několika dramatickými událostmi, včetně vzniku samostatného státu v roce 1918 a následně komunistického režimu, který skončil v roce 1989 sametovou revolucí. V roce 1993 se Česká republika stala samostatným státem po rozpadu Československa.

Kultura České republiky je bohatá a různorodá. Země je známá pro svou hudbu, včetně slavných hudebních skladatelů jako Antonín Dvořák nebo Bedřich Smetana. Dlouhou tradici má také česká literatura. S autory jako Franz Kafka a Milan Kundera se stala známou po celém světě. 

Jak dobře ji znáte?

Česká republika se ale proslavila také svou tradiční kuchyní jako knedlo vepřo zelo nebo svíčková a rozhodně nelze nezmínit tradiční české pivo.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Česká republika je známá svou krásnou přírodou. Patří sem národní parky, jako jsou Krkonoše či Šumava, které se pyšní řadou krásných jezer, řek a zcela jedinečnou scenérií. I proto se Česká republika stala vyhledávaným místem pěší turistiky, cyklistiky a lyžování.

Česká republika má stabilní a rozvinutou ekonomiku. Hlavní odvětí tvoří průmysl, služby a zemědělství.

Česká republika je zemí s bohatou historií a kulturou a krásnou přírodou. Každoročně ji navštíví desetitisíce turistů.

Kvíz: Jak dobře znáte česká "nej"? Otestujte se!

Zdroje: cs.wikipedia.org, cs.wikipedia.org, european-union.europa.eu