Krása Čech

Česká republika se nachází ve střední Evropě a sousedí s Německem, Rakouskem, Slovenskem a Polskem. Její hlavní město, Praha, leží v srdci země a je jedním z nejkrásnějších historických měst v Evropě i ve světě.

Česká republika má bohatou historii, která sahá daleko do středověku. Byla také domovem řady významných historických postav, jako například Karla IV., který byl císařem Svaté říše římské.

Česká kultura je tvořená hudbou, literaturou a uměním. Za zmínku stojí slavní hudební skladatelé, jako Antonín Dvořák nebo Bedřich Smetana či literární tvůrci jako Karel Čapek nebo Franz Kafka. 

Česká republika je známá svou láskou k pivu. Místní lidé patří mezi jedny z největších konzumentů piva na světě. Staropramen, Pilsner Urquell a Budweiser Budvar jsou některé z nejoblíbenějších značek piva, kterými se naše země může pyšnit.

Česká republika je také domovem mnoha krásných hradů a zámků. Karlštejn, Hluboká nad Vltavou a Český Krumlov jsou jen některé z nich. Tyto historické stavby každoročně přitahují miliony turistů z celého světa.

Jak dobře ji znáte?

Po pádu komunismu v roce 1989 se Česká republika stala demokratickou zemí. Má prezidentsko-parlamentní systém vlády a od roku 2004 je členem Evropské unie.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Česká republika se pyšní jednou z nejstabilnějších ekonomik ve střední Evropě. Je známá automobilovým průmyslem a strojírenstvím.

Země má bohatý kulturní kalendář. Mezi nejvýznamnější události patří Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a Prague International Marathon.

Česká republika nabízí nádhernou přírodu a mnoho příležitostí k turistice. Krásné národní parky, jako jsou Krkonoše a České Švýcarsko, lákají milovníky přírody.

Kvíz: Jak dobře znáš fakta České republiky?

Zdroje: cs.wikipedia.org, www.hrad.cz, european-union.europa.eu