Rok 2001

Česká hudební scéna nikdy nezahálela. Tvořili ji ti nejlepší umělci jako Karel Gott, Helena Vondráčková, Hana Zagorová nebo nekolikanásobná česká slavice a majitelka jedinečného hlasu Lucie Bílá

Příchod nového milénia pak znamenal v české hudební scéně výrazný posun. Hudbu ovlivňovali zahraniční umělci i vlastní touha tvořit ty nejlepší možné hity. Rok 2001 byl tedy o osobitosti a kreativitě každého z nich. 

Značným rozdílem oproti rokům minulým byla především změna hudebního stylu. Z proklamovaného disco žánru se umělci začali více ubírat cestou tvoření vlastních autorských písní. Tím se z pouhých interpretů stali také skladatelé vlastního obsahu. 

Jak dobře je znáte? 

Umělci si však nepsali jen své texty. Mnoho z nich si začalo skládat také hudbu, kterou pak sdíleli se svým publikem během koncertů. Zpěváci začali více zpívat naživo a méně využívat možností playbacku. 

Nejlepší taneční hity roku 2001:

Zdroj: Youtube

Řada z nich si dokonce svůj pěvecký projev doprovázela hraním na hudební nástroj. Na české hudební scéně se kromě zasloužilých umělců a stálic uměleckého světa objevovali interpreti jako Zuzana Navarová či kapela Kryštof, kteří rychle vytvořili pevnou fanouškovskou základnu.

Kapela Kryštof vydala v červnu roku 2001 album Magnetické pole, Zuzana Navarová oslnila v listopadu téhož roku albem Barvy všecky a skupina Čechomor přišla s albem Proměny. S tvorbou ale nezaháleli ani stálice hudební scény. 

Helana Vondráčková v roce 2001 vydala album Paprsky, Múzy a album vánočních písní s názvem Christmas with Helena 2. Mnoho umělců přišlo v roce 2001 s nezapomenutelnými hity. Za zmínku stojí například Petr Muk a jeho píšeň Stoupám ti do hlavy či skupina Holki a jejich hit Jsi senzační

Kvíz: České hity roku 2001. Pamatujete na hity, které v tomto roce ovládly hitparády

Zdroje: fonogram.music-catalog.eu, podcasty.seznam.cz, gulu.cz