Krása Čech

Česká republika má každému co nabídnout. Doménou a jedním z nejvíce navštěvovaných míst je jednoznačně hlavní město Praha.

Jedna z nejkrásnějších metropolí na světě. Její historické centrum, zahrnující Pražský hrad, Karlův most a Staroměstské náměstí, je plné architektonických skvostů a památek. Procházka po malebných uličkách a návštěva krásných kostelů je nezapomenutelným zážitkem.

Dalším kouzelným místem je Český Krumlov. Město v jižních Čechách působí jako kouzelná pohádka. Jeho historické centrum je zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům velké množství uliček se zajímavou historickou zástavbou, návštěvu úchvatného zámku či výhled na řeku Vltavu.

Přírodní rezervace Český ráj ležící na severu České republiky je rájem pro milovníky outdoorových aktivit. Skalní útvary, lesy a romantické zříceniny hradů tvoří úchvatnou scenérii, která každoročně láká turisty z celého světa.

Jak dobře ji znáte?

Karlovy Vary, které se rozkládají na soutoku Ohře a Teplé jsou známé svými léčebnými prameny a nádhernou architekturou. Toto lázeňské město je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Jedná se o nejnavštěvovanější české lázeňské město a od roku 2021 je na seznamu Světového dědictví UNESCO v rámci položky Slavná lázeňská města Evropy.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Další zastávkou jsou Krkonoše. Pohoří nacházející se na česko-polské hranici, jehož součástí je také nejvyšší hora České republiky, Sněžka. Krkonoše jsou rájem pro turisty, lyžaře a milovníky přírody.

V České republice si každý najde to své. Milovníci hor hory, vyznavači přírodních krás nádherné lesy, ti, kteří rádi poznávají historii, celou řadu hradů, zámků a zřícenin. 

Česká republika je zemí s bohatou historií a překrásnou přírodou. Je ideálním místem pro každého, kdo hledá spojení přírodních krás a bohaté historie.

Kvíz: Poznáte nejkrásnějí místa České republiky podle fotografie? Otestujte se

Zdroje: cs.wikipedia.org, www.hrady-zriceniny.cz, www.natreku.cz