Rozmanitost evropských měst

Paříž, hlavní město Francie, je ztělesněním romantiky, umění a módy. Eiffelova věž, muzeum Louvre a katedrála Notre-Dame jsou ikonické památky, které každoročně lákají miliony návštěvníků. Paříž je známá také se svými kavárnami, prvotřídní kuchyní a řekou Seinou protékající srdcem hlavního města.

Řím, hlavní město Itálie, nabízí vhled do dávné historie, který se prolíná se současným životem. Koloseum, Forum Romanum a Pantheon přenesou návštěvníky zpět v čase do doby největšího rozkvětu Římské říše. Vatikán, nezávislý městský stát v Římě, se pyšní bazilikou svatého Petra a Sixtinskou kaplí, zahrnující některá z největších mistrovských děl renesančního umění.

Hlavním městem Německa je Berlín. Pozůstatky Berlínské zdi a Checkpoint Charlie jsou dojemnou připomínkou minulosti města z dob studené války. Dnes je Berlín centrem kreativity s živým pouličním uměním, vzkvétající hudební scénou a směsicí historické a moderní architektury, jako je například ikonická Braniborská brána.

Jak dobře je znáte? 

Díky své bohaté historii, rozmanité kultuře a globálnímu vlivu je Londýn městem, které nikdy nespí. Od ikonického Big Benu a londýnského Toweru až po moderní mrakodrap Shard odráží krajina hlavního města Velké Británie směs starého a nového. Londýnská muzea, divadla na West Endu a rušné trhy přispívají k jeho statusu světové kulturní metropole.

Co musíte vidět při návštěvě Londýna:

Zdroj: Youtube

Atény, hlavní město Řecka, jsou městem opředeným mytologií a historií. Akropole, korunovaná Parthenonem, je svědectvím starověké řecké architektonické geniality. Rušné čtvrti Plaka a Monastiraki nabízejí ochutnávku současné řecké kultury s tradičními tavernami, živými trhy a malebnými uličkami.

Stockholm, hlavní město Švédska, je městem kontrastů, kde se středověká historie potkává s moderním designem. Dlážděné uličky starého města Gamla Stan koexistují s elegantní architekturou moderních čtvrtí města. Stockholm je díky své snaze o udržitelnost, inovativnímu designu a vysoké kvalitě života vzorem moderního městského života.

Zeměpisný kvíz: Hlavní města evropských států. Nemít plný počet bodů je ostuda

Zdroje: www.radynacestu.cz, cs.wikipedia.org, www.cestujlevne.com