Hlavní města

Hlavní města známých zemí si všichni s přehledem pamatujeme. Víme, že Praha je hlavním městem České republiky a zároveň největším městem v zemi. Nachází se uprostřed Evropy a je známá svým historickým centrem, kde najdeme řadu památek, jako je Karlův most, Pražský hrad a Staroměstské náměstí.

Dalším známým městem je Washington. Nachází se ve Spojených státech amerických. Je to politické centrum země, kde můžeme najít Bílý dům, Kapitol a řadu vládních budov. Washington je také městem s bohatou historií a velkým množstvím muzeí.

Hlavním městem Japonska je Tokio. Jde o jedno z největších měst na světě. Je známé svou moderní architekturou, kulturními památkami a bohatou gastronomií.

Londýn je hlavním městem Spojeného království a jedním z nejvýznamnějších finančních center světa. Nachází se zde mnoho historických památek, jako je Tower of London, Buckingham Palace a Westminsterský palác.

Jak dobře je znáte? 

New Delhi je hlavním městem Indie a centrem indického politického života. Město je plné historických památek, včetně Qutb Minar a Indické brány.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Káhira je hlavním městem Egypta a leží na břehu řeky Nil. Město je známé svými pyramidami, jako je Velká pyramida v Gíze, a velice bohatou historií.

Brasília je hlavním městem Brazílie a jedním z nejmladších hlavních měst světa. Bylo vybudované v 60. letech 20. století a je známé svou moderní architekturou.

Kábul je hlavním městem Afghánistánu. Město má dlouhou historii a bylo v nedávné době středem pozornosti kvůli politickým událostem v regionu.

Canberra je hlavním městem Austrálie a centrem australského politického života. Nachází se mezi dvěma významnými městy, Sydney a Melbourne.

Hlavní města států jsou různorodá a každé z nich má svou jedinečnou historii a kulturu. Jsou to místa, kde se formuje politika, ekonomika a kde se odráží bohatství kulturního dědictví dané země. Jak jste na tom s jejich znalostí, co se týká států, které nejsou tak známé? Zkuste si náš kvíz a budete mít jasno!

Zeměpisný kvíz vysoké obtížnosti: Hlavní města neznámých států. Kdo dá 8 z deseti, je skvělý!

Zdroje: cs.wikipedia.org, www.autovylet.cz, eprehledy.cz