Krása hlavních měst

Praha je hlavním městem České republiky. Její malebné historické centrum je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO a každoročně láká miliony turistů. Je nejen plná významných historických památek, ale zaujme i některými stavbami moderní doby.

Tokyo, hlavní město Japonska, je ztělesněním modernity a tradice. Setkat se zde můžeme s futuristickými mrakodrapy, rychlými vlaky Shinkansen a mnoha dalšími technologickými úspěchy, stejně jako s klidnými zahradami a chrámy, které jsou připomínkou bohaté a krásné historie Japonska. 

Jak dobře je znáte? 

Hlavním městem Egypta a největším městem v arabském světě je Káhira. Město leží na břehu Nilu a jeho kořeny sahají hluboko do egyptské historie. Za zmínku stojí starověké pyramidy v Gíze, ležící kousek od samotného centra města. Káhira je známá svými trhy a vynikajícím egyptským jídlem.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Řím, přezdívaný též "Večné město," je epicentrem římské historie a katolické církve. Naleznete zde nejen řadu historických památek, jako je Coloseum či Fórum Romanum. Setkat se zde můžete také s modernou, která v tomto krásném městě pomáhá vytvářet jedinečnou atmosféru. 

Brasília, hlavní město Brazílie, je jedinečným architektonickým zázrakem. Město bylo postavené v 60. letech 20. století a jeho hlavními památkami jsou katedrála Nossa Senhora Aparecida a Kongresový palác, který vypadá jako létající talíř.

Hlavní města států světa jsou mnohem více než jen místa správy státu. Jde o svědky historie, kultury a její rozmanitosti. Každé město má svůj osobitý charakter, který nutí turisty z celého světa cestovat, objevovat a rozšiřovat si své obzory.

Kvíz: Znáte hlavní města států světa? Jestli zvládnete všech 10 jste skvělí. Některá jsou těžká

Zdroje: cs.wikipedia.org, cs.wikipedia.org, cs.wikipedia.org