Důležitost čísel

Na světě je velké množství letišť. Těch největších je deset a slouží pro civilní i vojenskou leteckou dopravu. Mezi největší a nejrušnější letiště patří Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport v USA, Peking Capital International Airport v Číně a Dubai International Airport v Spojených arabských emirátech.

Seznam nějvětších letišť doplňuje dalších sedm světových letišť, mezi které patří například letiště Haneda nebo letiště Chicago. Ta spojují lidi z různých koutů světa a usnadňuje obchod a cestování.

Německo, jedna z největších evropských zemí, je složeno z 16 spolkových zemí, zvaných "Bundesländer". Každá z těchto zemí má svou vlastní legislativu a autonomii v některých oblastech. To zahrnuje Bavorsko, Severní Porýní-Vestfálsko, Bádensko-Württembersko a další. Rozmanitost jednotlivých zemí přispívá k bohatství německé kultury a místních tradic.

Jak dobře je znáte?

Dospělý člověk má 32 zubů, pokud má všechny své zuby, včetně osmi zubů moudrosti. Zuby moudrosti neboli osmičky musí být často chirurgicky odstraněny kvůli nedostatečnému prostoru v ústech. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

To, že má rok 365 dní, všichni víme. Ne všichni ale vědí, jaký počet týdnů v roce. Je jich přesně 52. Každý týden má 7 dní a každý den 24 hodin.

Pokud nevíte, kam na dovolenou, máte na výběr celý svět. Ten tvoří rovných 195 zemí, do kterých se můžete vydat. Na výběr máte z 5 světových oceánů a 85 moří. 

Čísla nám umožňují sdělovat kvantitativní informace bez zbytečného slovního popisu. Čísla jsou klíčová také  pro ekonomiku. Pomáhají sledovat růst HDP, inflaci, nezaměstnanost a další ekonomické indikátory.

Ve finančním světě jsou čísla základem. Investoři sledují akciové kurzy, úrokové sazby a další finanční ukazatele. Banky a finanční instituce provádějí analýzu rizik na základě číselných dat. Bez čísel se prostě v životě neobejdete. Jak vám to pálí si vyzkoušejte pomocí kvízu.

Kvíz: Pálí vám to v číslech: Tak schválně kolik z deseti otázek dáte? Tohle je vážně těžké

Zdroje: cs.wikipedia.org, cs.wikipedia.org, cs.wikipedia.org