Kouzlo českých měst

Hlavní město České republiky Praha se pyšní bohatou historií a úžasnou architekturou. Staroměstské náměstí s orlojem, Karlův most, Pražský hrad a Petřínská rozhledna jsou jen některými z mnoha historických památek, které můžete v Praze navštívit a obdivovat.

Dalším krásným městem je Česý Krumlov. Malebné město ležící na jihu České republiky je známé svým zachovalým středověkým centrem. Je také zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO. Zámek Český Krumlov a mnoho úzkých uliček a mostů dodávají Českému Krumlovu nenapodobitelné kouzlo.

Kutná Hora je dalším městem zapsaným na seznamu Světového dědictví UNESCO. Kutnou Horu proslavila také známá kostnice, nacházející se pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci u Kutné Hory. Také zde naleznete impozantní chrám sv. Barbory.

Město České Budějovice je domovem proslulého piva Budweiser Budvar. Jeho historické centrum je plné půvabných budov a náměstí Přemysla Otakara II. je centrem městského života.

Poznáte je?

Druhé největší město v České republice je Brno a má bohatou kulturu a historii. Významnou památkou je Špilberk, hrad, který kdysi sloužil jako vězení. Kromě toho můžete navštívit také výstavní centrum Veletrhy Brno a krásné zahrady v parku Lužánky.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Dalším klenotem České republiky je město Olomouc. Je místem, kam se rozhodně musíte podívat.  Jeho historické centrum je domovem proslulého sloupu Nejsvětější Trojice a náměstí Horní.

Plzeň je známá především díky pivu Pilsner Urquell. Krom toho nabízí krásné historické centrum plné starých budov a další místa určená k procházkám a nákupům.

Česká města mají nenapodobitelné kouzlo. Díky nim se každý, kdo je navštíví, vrátí zpět v čase, aby poznal bohatou historii a kulturu utvářející naši zemi. Nezáleží na tom, zda jste milovníkem architektury, historie, piva nebo přírody, Česká republika nabídne každému přesně to, co hledá.

Kvíz: Poznáte nejkrásnější česká města podle fotek? Zjistěte, jestli je mezi nimi to vaše

Zdroje: cs.wikipedia.org, cs.wikipedia.org, www.czregion.cz