Doktor Vševěd

Pořad Na lovu vysílá TV Nova od srpna 2021. Jedním z úspěšných lovců je Jiří Martínek alias doktor Vševěd. Martínek je známý pro vysokou úspěšnost v odpovídání na položené otázky. Ta je podle dostupných informací vyšší než 86 %. V pořadu hrají také další lovci s přezdívkami Kalkulátor, Belladonna, Kvízová Dáma a Pan Lišák. Moderátorem pořadu je Ondřej Sokol.

Ačkoli i doktor Vševěd sem tam pochybí, jen málokomu se daří ho porazit. RNDr. Jiří Martínek, Ph.D., má za sebou úctyhodných 93 vítězství ve vědomostních hrách z celkového počtu 108, což je statistika, která mluví sama za sebe.

Doktor Vševěd disponuje vědomostmi, které by mu mohla závidět i umělá inteligence. Kromě nich je milým a velice zábavným soutěžicím, jehož hlášky rozesmějí nejednoho diváka. 

Pokud by se doktor vševěd mohl naklonovat, svět by to jistě uvítal. Jde o velice chytrého a svou znalostí jedinečného člověka, který láme rekordy vědomostních soutěží. 

Budete lepší?

Doktor Vševěd prokázal své vědomosti v pořadech "Na lovu" a "Superlov" a jeho úspěch byl výjimečný. Ačkoli jsou dějepis a zeměpis jeho nejoblíbenějšími oblastmi, ani v dalších nezahálel. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Doktor Vševěd se dokázal udržet na špičce vědomostního ledovce i přesto, že v technice a moderní popkultuře občas zaváhal. 

V soutěži Superlov ho předstihli pouze Kalkulátor a Belladonna, soutěžící známí svým postřehem a rychlým myšlením. Přesto jsou chybné odpovědi u doktora Vševěda spíše vzácností.

Kromě vědomostních soutěží patří mezi záliby Jiřího Martínka vědecké práce a popularizace vědy. Martínek je pracovníkem Historického ústavu Akademie věd ČR a vyučuje na Přírodovědecké fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. 

Mimo to je také autorem knih pro děti a turistických průvodců. Právě to je důkazem, jak široká je škála jeho zájmů a kde všude získává znalosti. 

Jiří Martínek, alias Doktor Vševěd, je nejen výjimečným lovcem ve vědomostních soutěžích, ale také skvělým vědeckým pracovníkem a učitelem, který si zaslouží obdiv a uznání za své znalosti a schopnosti.

Rychlý kvíz pro nejchytřejší. Na tyto otázky nevěděl odpověď ani Vševěd v pořadu Na lovu. Odpovídáte jen ANO/NE. Kolik zvládnete Vy?

cs.wikipedia.org, tv.nova.cz, nalovustatistik.cz