Světové star

Život celebrit nás neustále okouzluje svým leskem a bohatstvím. Filmové hvězdy, hudební ikony, průkopníci v oblasti technologie nebo významní filantropové, ti všichni mají vliv na naši kulturu.  

Jejich životní příběhy, úspěchy, výzvy a kontroverze nás fascinují, inspirují a šokují.

Jednou z největších hudebních hvězd na světě a také významnou ikonou módy je Beyoncé Knowles-Carter. Narodila se v Houstonu, v Texasu, a od mládí se věnovala zpěvu a tanci. Její kariéra začala v dívčí skupině Destiny's Child. Beyoncé se však nakonec rozhodla pro dráhu sólové umělkyně a získala nespočet ocenění za svou tvorbu.

Další známou celebritou je také Cristiano Ronaldo. Jeden z nejlepších fotbalistů na světě. Narodil se na portugalském ostrově Madeira a od mládí se věnoval fotbalu. Jeho talent mu zajistil angažmá v těch nejdražších fotbalových klubech jako Manchester United, Real Madrid či Juventus.

Slavnou tváří je také Oprah Winfrey, jedna z nejúspěšnějších žen v oblasti mediální zábavy. Narodila se v Mississippi a vyrůstala v chudých poměrech. Přesto se stala ikonou televizního talk show a vlastníkem mediálního impéria.

Její televizní talk show "The Oprah Show" byla jednou z nejpopulárnějších v historii a trvala dlouhých 25 let. Oprah se stala první černošskou miliardářkou v USA, která ve své show hostila ty nejvýznamnější celebrity světa. 

Jak dobře je znáte?

Leonardo Dicaprio natočil za svou kariéru mnoho úspěšných filmů. Největší slávu mu přinesl film Titanik, kde ztvárnil chudého Jacka Dawsona. Dnes je Leonardo DiCaprio nejen známým a úspěšným hercem, ale také producentem a ochráncem životního prostředí. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Narodil se v Los Angeles a svou kariéru započal jako malý kluk. Dicaprio založil nadaci Leonardo DiCaprio Foundation, která podporuje projekty na ochranu přírody, boj proti změně klimatu a udržitelné energetické zdroje.

Ikonou hudebního průmyslu a další známou tváří je zpěvačka Madonna, celým jménem Madonna Louise Veronica Ciccone. Narodila se 16. srpna 1958 v Bay City v Michiganu a její kariéra trvá již několik dekád.

Kromě své výstřednosti je Madonna symbolem odvahy, inovace a nezávislosti v hudbě a showbyznysu.

Kvíz: Poznáš slavné tváře podle očí? Otestuj se!

Zdroje: cs.wikipedia.org, cs.wikipedia.org, en.wikipedia.org