Historie a kultura

Historie a kultura naší planety je tvořená slavnými stavbami a mnoha uměleckými díly, které každoročně přitahují tisíce turistů. Tyto památky jsou připomínkou naší minulosti. Jaké jsou ty nejslavnější z nich? 

Socha Svobody stojí na ostrově Liberty Island v New Yorku a je symbolem svobody a demokracie. Dar francouzského lidu Spojeným státům Americkým představuje sochu ženy držící pochodeň a knihu s textem Deklarace nezávislosti. Tato impozantní socha je přístupná turistům trajektem z Manhattanu.

Eiffelova věž, jedna z nejslavnějších staveb světa, se nachází v srdci Paříže. Tato železná konstrukce, postavená pro Světovou výstavu v roce 1889, dominuje pařížskému panoramatu. Turisté mohou vystoupat do výšky 324 metrů a obdivovat panoramatické výhledy na město, které je symbolem lásky.

Jak dobře je znáte?

Velká čínská zeď je obdivuhodným inženýrským a historickým divem světa. Byla postavená za dynastie Čchin. Ve své době sloužila jako obranný val proti nájezdům. Velká čínská zeď měří více než 21 tisíc kilometrů.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Koloseum, také nazývané Flaviův amfiteátr, je symbolem Říma a starověkého Římského impéria. Tato obrovská aréna byla místem pro gladiátorské zápasy a další významné události. Dnes je to jedna z nejnavštěvovanějších historických památek na světě.

Tádž Mahal je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších památek na světě. Tato bílá mramorová stavba byla postavená mogulským císařem Šáhdžahánem na památku své zemřelé manželky Mumtáz Mahal. Nachází se v indickém městě Agra a je součástí světového dědictví UNESCO.

Akropolis je historický komplex starověkých řeckých staveb, který zahrnuje Parthenón, Erechtheion a další. Tato síň slávy antického Řecka se nachází v Athénách na kopci a nabízí nádherné výhledy na město.

Kvíz: Ve kterém městě najdete následující památku? Pozor! Některé otázky jsou velké chytáky!

Zdroje: cs.wikipedia.org, www.cklub.cz, www.gigaplaces.com