Tři kočky

Hádanky a hlavolamy jsou víc než zábavnou kratochvílí. Jsou jedinečným tréninkem pro náš mozek, který rozhýbe všechny mozkové závity. Dokonce i u těch nejlínějších jedinců mají úspěch. 

Pravidelným řešením hádanek a hlavolamů zlepšíte kognitivní schopnosti, naučíte se rychleji a lépe přemýšlet a neunikne vám žádný důležitý detail. 

Pokud si chcete ověřit, jak na tom s myšlením a hlavně postřehem skutečně jste, máme pro vás jedinečný kvíz. Musíme vás však upozornit, že vyřešit ho zvládnou jen ti nejlepší.

Myslíte si, že se zařadíte mezi ně a kvíz vyřešíte? Nebo budete patřit mezi 95% těch, kterým se to nepovedlo a selhali? Nejprve si ale řekněme, o co v našem kvízu postřehu skutečně jde. 

Samozřejmě o zábavu. Ta si ale žádá bystrou mysl a stoprocentní koncentraci. Na zdánlivě obyčejném obrázku jsou vyobrazené tři na první pohled totožné kočky, které se mile dívají směrem k vám. 

Všechny kočky jsou žlutého zbarvení a na krku mají obojek. Pravděpodobně někomu patří. Kočky vypadají krotce a mile. 

Vaším úkolem je určit, která z těchto tří koček je jiná. Protože jedna z nich to skutečně je. Víte, jak to poznáte? 

Je potřeba zapojit logiku, všímat si každého - byť nejmenšího - detailu a samožřejmě důkladně přemýšlet. Co všechno by mohlo posloužit jako indície vedoucí k cíli? 

Která je odlišná? 

Pokud jste i přes značnou obtížnost rozhodnutí si náš kvíz postřehu vyzkoušet, nastavte si časovač hodinek na námi požadovaný čas. Dostáváte od nás pouhých 5 vteřin. Víc ani ťuk. 

Hádanky pro zvýšení vašich logických schopností:

Zdroj: Youtube

Z tohoto důvodu je nutné, abyste byli velice pozorní a skutečně zapojili svou hlavu. Jen tak máte šanci kočku, která se odlišuje od ostatních, skutečně objevit. Navíc v časovém limitu 5 vteřin.

Podívejte se na obrázek znovu a velice pozorně. Vnímejte ho jako celek. Následně si projdětě každou kočku zvlášť. Zameřte se na maličkosti, které by mohly posloužit jako indície a navést vás na správný směr.  

V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste kočku, která je odlišná, objevili, pak vám patří veliká gratulace. Právě jste se zařadili mezi nejbystřejší jedince, kterým se povedlo náš kvíz pokořit. 

Pokud ale stále nevíte, která ze tří koček je jiná, pak nebuďte smutní. My to víme a rádi vám tuto kočku ukážeme. Odlišná kočka je ta první, protože je dokonalá, zatímco ostatní dvě kočky mají vady. Druhé kočce chybí tlapka, zatímco třetí kočce chybí obočí. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, parkwaypizzautica.com, www.thesun.co.uk