Ve světě slávy se většina dětí celebrit ocitá pod hledáčkem jak médií, tak fanoušků už od útlého věku. Lidi zajímá, s jakými hračkami si hrají, kam chodí do školky nebo jaké mají koníčky.

Světla reflektorů tak berou jako samozřejmost. Není proto divu, že se většina z nich nebrání následovat kariéru svých rodičů a využít vyšlapaného chodníku ve svůj prospěch. Řadu dětí hollywoodských herců tak nyní vidíme jak v seriálech, tak filmech.

Například sestry Sadie a Sunny Sandlerovy se minulý rok objevily po boku svého otce Adama v americké komedii Rozhodně nejsi zvaná na mou bar micvu! Deacon Phillipp, syn Reese Witherspoon, vystoupil ve 3. sezóně seriálu Tenkrát poprvé a dcera Milly Jovovich Ever Anderson debutovala ve svých sedmi letech ve filmu Resident Evil: The Final Chapter, který režíroval její otec. O dva roky později se objevila na obálce Vogue Bambini.

Řada dalších potomků slavných se stala populárními hudebníky nebo modely. Úspěch sklízí dvaadvacetiletá Willow a pětadvacetiletý Jaden, děti herce Willa Smithe, již vydávají jedno album za druhým. Dcera Gwyneth Paltrow Apple Martin byla minulý rok hvězdou na Paris Fashion Week.

Potomci slavných

I když to není jednoduché, postupem času se většině potomků slavných podaří vystoupit ze stínu svých rodičů a rozjet vlastní kariéru.

Příkladem je Dakota Johnson, dcera Melanie Griffith a Dona Johnsona, jež se stala známou především díky filmu Padesát odstínu šedi. I Angelina Jolie, dcera Jona Voighta se stala nejen slavnou herečkou, ale také režisérkou a humanitární pracovnicí. 

Některé celebrity ale své děti drží od pozornosti médií a svých fanoušků dál a na veřejnosti se s nimi ukazují jen zřídka. Mezi tajnůstkáře patří například Richard Gere, Kate Winslet nebo Ben Affleck a Sarah Jessica Parker.

U obou skupin slavných ale platí, že nás vždy zajímá, jak jejich děti vypadají a zda zdědily některé z typických rysů svých rodičů. Zkuste svůj odhad otestovat v našem kvízu.

Kviz: Poznej děti slavných herců. Někteří jsou, jako by jim z oka vypadli

Zdroje: www.buzzfeed.com, www.businessinsider.com, www.hola.com, www.people.com