Rozmanitost psích plemen

Obecně se předpokládá, že pes domácí vznikl zdomácněním a umělým výběrem změněného vlka obecného. Celosvětová populace psů se odhaduje na neuvěřitelných na 500 miliónů, přičemž toulavých a opuštěných psů je minimálně 370 miliónů.

Druhy psů jsou stejně různorodé a zajímavé jako psi sami. Tito věrní společníci se liší velikostí, vlastnostmi, vzhledem a také temperamentem.

Oblíbeným psím plemenem je labrador, známý svou přátelskou a láskyplnou povahu. Labradoři jsou psi vhodní pro rodiny s dětmi, své uplatnění však mají také jako vodící psi pro lidi se zrakovým postižením.

Chytrostí, postřehem a oddaností vynikají němečtí ovčáci. Jsou oblíbení mezi policisty a vojenskými jednotkami pro svou schopnost rychle se učit. Ovčáci disponují skvělým ochranářským instinktem.

Zlatý retrívr je známy především pro svou krásnou zlatou srst a velice přátelský charakter. Jako psi se skvělou a hodnou povahou se řadí mezi psy vhodné k dětem.

Jak dobře je znáte? 

Buldok je známý pro svůj charakteristický vzhled s krátkým a vrásčitým čumákem. Jde o klidné a nenáročné plemeno, vhodné především do bytu.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Sibiřský husky vyniká nejen krásným vzhledem, ale také vytrvalostí. Husky je druh psa, který byl původně vyšlechtěný k tahání saní v arktických podmínkách. Zároveň jsou však velmi společenští a přátelští.

Jedním z nejmenších psích plemen na světě jsou bezesporu chihuahuy. Ty rozhodně netrpí nízkou sebedůvěrou a často si myslí, že jsou mnohem větší než ve skutečnosti jsou.

Každé psí plemeno má své vlastní jedinečné vlastnosti. Právě rozmanitost psích plemen je tím, co každému z nich dává pocit výjimečnosti. Bez ohledu na rasu bude pes, kterého si zvolíte, vaším nejvěrnějším přítelem.

Kvíz: Poznáte podle fotek oblíbená psí plemena? Otestujte se!

www.spokojenypes.cz, www.chlupaci.cz, www.zoohit.cz