Rzomanitost psích ras

Psí plemena se šlěchtí po celá staletí pro různé účely, ať už jde o lovecké schopnosti, pastevectví, ochranu člověka nebo společnost. 

Retrívr je známý svou přátelskou a hravou povahou. Jsou to skvělí společníci a mají výborné lovecké schopnosti. Retrívři jsou často využívaní také jako asistenční psi pro lidi s různými zdravotními handicapy.

Německý ovčák je jedním z nejoblíbenějších plemen na světě díky své věrnosti, inteligenci a vynikajícím pracovním schopnostem. Jsou ideální pro práci v týmu s policií a armádou, ale také jako rodinní mazlíčci.

Labradoří jsou známí svou krásnou zlatou srstí a přátelskou povahou. Jsou velmi inteligentní a snadno se učí různým dovednostem. Jsou to skvělí rodinní psi a často se využívají také jako terapeutičtí psi.

Poznáte je?

Bulldočci jsou malí, ale šikovní psi. Jsou známí svou oddaností a klidnou povahou. Jsou ideální pro lidi, kteří mají rádi klidné domácí prostředí.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Sibiřští husky jsou plemenem původem z Arktidy a jsou známí svou odolností a výdrží. Jsou vynikajícími pracovními psy. Zároveň jsou však velmi společenští a přátelští.

Jedním z nejmenších psích plemen na světě jsou bezesporu chihuahuy. Ty rozhodně netrpí nízkou sebedůvěrou a často si myslí, že jsou mnohem větší než ve skutečnosti jsou.

Bordeaux dogy jsou impozantními psy s masivní postavou a značnou oddaností svým páníčkům. Jsou to milovníci a ochránci rodiny.

Každé psí plemeno má své vlastní jedinečné vlastnosti. Právě rozmanitost psích plemen je tím, co každému z nich dává pocit výjimečnosti. Bez ohledu na rasu bude pes, kterého si zvolíte, vaším nejvěrnějším přítelem.

Kvíz: Poznáte podle fotek oblíbená psí plemena? Otestujte se!

www.spokojenypes.cz, www.chlupaci.cz, www.zoohit.cz