Pořad Riskuj

Hlavní tváří pořadu Riskuj! nebyl jen samotný moderátor, ale i soutěžící. Společně nás pak provedli více či méně úspěšně skrze několik kol soutěže. 

Prvním moderátorem byl Ivan Vyskočil, následoval Pavel Svoboda a Petr Svoboda. Tím nejznámějším moderátorem této soutěže se ale stal až Jan Rosák, jehož jméno si s tímto pořadem většina z nás dodnes spojuje.

Pořad Riskuj! se inspiroval populární americkou soutěží Jeopardy a přinesl českým divákům pořad v jedinečném stylu.

Soutěž měla tři kola, a i když se pravidla během let mírně měnila, zůstala zábavná a vzrušující po celou dobu svého vysílání. V prvním kole měli soutěžící na výběr z několika témat a museli se rozhodnout, kolik bodů chtějí vsadit na správnou odpověď. 

Obstáli byste?

Správná odpověď jim přidala body, ale pokud se zmýlili, body ztratili. Ve druhém kole museli odpovídat na otázky různých obtížností, aby si vydobyli další body. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Nejnapínavějším pak bylo třetí kolo. V tom si soutěžící vybírali tři otázky a na každou z nich vsadili body. Zajímavostí pak byly "cihličky," které přinesly štěstí a automaticky přidaly body, takže soutěžící nemuseli odpovídat na žádnou otázku.

Soutěžící si mohl odnést skutečně krásné ceny. Kromě peněz to byla například i  Škoda Octavia. 

Třetí kolo bylo klíčové, protože vítězný soutěžící si vybíral tři otázky a vsazoval na ně své body. Na konci mohl rozhodnout, zda chce pokračovat do dalšího kola nebo si vezme peníze.

Pořad Riskuj! skončil v roce 2006, což bylo zklamání pro mnohé fanoušky. Důvodem byla snaha vysílající televize o omlazení programového formátu. I tak však tento pořad zůstává v paměti mnoha lidí jako jedna z nejoblíbenějších televizních soutěží, která se kdy vysílala.

Kvíz: Obstáli byste v pořadu Riskuj? Otestujte se!

Zdroje: cs.wikipedia.org, www.csfd.cz, www.fdb.cz