Havolamy si žádají skutečně bystré přemýšlení. Jsou tedy víc než zábavnou kratochvílí. Jsou jedinečným tréninkem pro náš mozek a všechny mozkové závity. 

Pouze pro bystré mozky

Odbornící se shodují, že pravidelným řešením hlavolamů můžeme zlepšit kognitivní schopnosti, smysl pro detail i vizuální vnímání. Je ale potřeba se důkladně zamyslet. 

Bez toho by to totiž nešlo. Pokud si chcete ověřit, jak na tom se svým postřehem a bystrostí jste, neváhejte si vyzkoušet náš zábavný kvíz pro bystré mozky. Vyřešit ho ale zvládnou jen ti nejbystřejší. 

Nejprve si nastavte časovač hodinek na požadovaný čas. K dispozici od nás máte pouhé 4 vteřiny. Ano, to není mnoho, ale jde to. Jen je potřeba pracovat rychle a vyvarovat se případných chyb. 

A o co že vlastně jde? Na obrázku vidíte dva na první pohled totožné koně. Ti na první pohled skutečně vypadají zcela stejně. Přesto je to jen zdání, které dokonale klame naše smysly. 

Najdete 3 rozdíly? 

Mezi obrázky jsou tři rozdíly, které je odlišují. Vaším úkolem je rozdíly najít a sdělit nám, kde přesně se nachází. Je potřeba, abyste byli skutečně pozorní. 

Pokud najdete chybu, jste géniové:

Zdroj: Youtube

Abyste vnímali oba obrázky jako celek a zároveň si ho prošli každý z nich kousek po kousku. Abyste vnímali každého koně zvlášť. Rozdíly se totiž mohou nacházet skutečně kdekoliv.  

Musíte naplno zapojit svůj mozek a pořádně přemýšlet. Vnímejte tvary, čáry a jakýkoliv znak, který vás může dovést k cíli. Nenechte se rozhodit tím, že na vyřešení tohoto hlavolamu máte omezený čas. 

Přece jen jde o zábavu. Tak na to myslete. V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste tři rozdíly na obrázcích koní našli, pak vám patří veliká gratulace. 

Právě jste se zařadili mezi jedince, kterým neunikne žádný – byť sebemenší – detail. Disponujete skvělou bystrostí. Pokud ale stále nevíte, kde se rozdíly mezi obrázky nacházejí, nezoufejte. My vám to rádi sdělíme.

První rozdíl se nachází na sloupu ohrady, který je umístěný mezi pravou přední a levou zadní nohou koně. Sloup má na druhém obrázku jiné stínování. Druhý rozdíl najdete na ocasu koně, který je na obrázku 2 užší, než na obrázku 1. Poslední rozdíl je pak viditelný na tlamě koně. Kůň na obrázku 2 má pootevřená ústa, zatímco kůň na obrázku 1 je má zavřená. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.timesnownews.com, www.mirror.co.uk