Seriál všech seriálů

Seriál Beverly Hills 90210 měl premiéru v roce 1990. Takřka přes noc se stal typickým fenoménem devadesátek, který zachytil podstatu života teenagerů v luxusní čtvrti Beverly Hills v Kalifornii. 

Seriál, který vytvořila dvojice Darren Star a známý producent Aaron Spelling, se vysílal deset sezón a stal se nedílnou součástí našich obrazovek.

Seriál Beverly Hills 90210 sledoval životy skupiny teenagerů, kteří na pozadí bohaté komunity Beverly Hills prožívali složité období dospívání, přátelství, šťastných i méně šťastných lásek a problémů v rodině. 

Seriál se také zabýval mnoha důležitými tématy, která jsou s obdobím dospívání neodmyslitelně spojená. Šlo například o hledání identity, vztahy a společenská očekávání. 

Seriál byl vhledem do životů často velice odlišných postav, které byly z různých sociálních vrstev a zažívaly různé životní vzestupy a pády.

Jak dobře ho znáte? 

Mnohdy na první pohled bezchybný život nakonec připominal horskou dráhu, kde o emocionální výlevy nebyla nouze. 

Podívejte se na úvodní znělku Beverly Hills 90210:

Zdroj: Youtube

Hlavními aktéry seriálu byli vždy upřímný hezoun Brandon Walsh v podání Jasona Priestleyho, Dylan McKay v podání Luka Peryho, Brenda Walshová v podání Shannen Doherty

Nechyběli ani rozmazlená Kelly, kterou skvěle ztvárnila Jennie Garth, Steve v podání Iana Zieringa či Tori Spelling, která ztvárnila nejlepší kamarádku Kelly, Donnu Martin.

Seriál Beverly Hills 90210 se jako jeden z mála tváří v tvář postavil tématům, která byla v v té době v televizi často považována za tabu, od drogové závislosti a těhotenství teenagerů až po domácí násilí. 

Co však dělalo tento seriál seriálem devadesátek, bylo zachycení tehdejší doby. Jedinečné módní trendy, chytlavá úvodní znělka a problémy všedního dne udělaly z Beverly Hills 90210 skutečnou raritu. 

I dnes na tento seriál řada z nás ráda vzpomíná. Jak dobře si ho pamatujete vy? Pokud tápete, vyzkoušejte si náš kvíz a ihned budete mít jasno. 

KVÍZ: Pamatujete na seriál Beverly Hills 90210? Zavzpomínejte na devadesátky

Zdroje: www.csfd.cz, www.imdb.com, www.idnes.cz