Seriály 90. let

Jedním z nejslavnějších a také nejoblíbenějších seriálů devadesátých let byl seriál "Přátelé". Tato komediální show sledovala život šesti přátel žijících v New Yorku. Jejich dobrodružství, romantické zápletky a vtipné dialogy přitáhly k televizním obrazovkám miliony diváků po celém světě. "Přátelé" byli zcela jistě kultovním seriálem té doby. 

Dalším nezapomenutelným seriálem byl "Beverly Hills, 90210". Tato teenage soap opera nás zavedla do světa bohatých středoškoláků v Beverly Hills a sledovala jejich dobrodružství, lásky a problémy. Seriál byl velmi populární a trval dlouhých deset sezón.

Značně oblíbený byl také sci-fi seriál "Akta X", který byl nedílnou součástí devadesátých let. Zavedl nás do světa nevysvětlitelných jevů a záhadných případů, které vyšetřovali agenti Mulder a Scullyová.

Jak dobře je znáte? 

Jedním z nejoblíbenějších animovaných seriálů té doby byli "Simpsonovi" (The Simpsons). Tato satirická rodinná komedie sledovala příhody žlutých postaviček rodiny Simpsonů, žijících v městečku Springfield. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Seriál se vyznačoval poměrně ostrým humorem a komentoval různé společenské a politické otázky. "Simpsonovi" jsou považovaní za jeden z nejvýznamnějších animovaných seriálů v historii televize.

Devadesátá léta také přinesla populární dramatické seriály jako "Buffy, přemožitelka upírů" a "Pátek 13. – Nová generace". "Buffy" byla známá jako silná žena, která bojovala proti nadpřirozeným silám, zatímco "Pátek 13." se zaměřil na životní výzvy středoškoláků a jejich trenéra fotbalu.

Tyto televizní seriály ovlivnily televizní průmysl v 90. letech. Nejenže zábavným způsobem zrcadlily dobu, ve které byly vysílané, přispěly také k rozvoji televizního storytellingu a otevřely cestu pro další úspěšné projekty, které následovaly. 

Mnoho z těchto seriálů má silné fanouškovské základy i dnes, což je důkazem jejich trvalého vlivu na televizní průmysl. 

KVÍZ: Znáte zahraniční seriály, které se vysílaly v 90. letech? Otestujte se

Zdroje: www.ranker.com, en.wikipedia.org, www.huffingtonpost.co.uk