Seriály 90. let

Zpětně na tyto ikonické seriály nahlížíme jako na klenoty televizního umění. Jejich vysílání zásadně ovlivnilo nejen diváky sedící u televizních obrazovek, ale také popkulturu 90. let.

Kdo by neznal šestici přátel z New Yorku? Právě seriál "Přátelé" se stal kultovním fenoménem této doby. Díky vtipným postavám, humorným situacím a nezapomenutelným replikám. Ross, Rachel, Monica, Chandler, Joey a Phoebe nás bavili a dojímali osm sezón, které jsou dodnes základem mnoha nostalgických večerů před televizní obrazovkou.

Nejslavnější animovaná rodina v historii televize, Simpsonovi, se poprvé objevila v roce 1989. V průběhu 90. let si pak Simpsonovi definitivně získali srdce všech diváků. S humorem, který byl lehký i poučný, se tato rodina žlutých postaviček stala nedílnou součástí našich večerů.

Jak dobře je znáte?

Jerry Seinfeld a jeho přátelé vytvořili sitcom, který byl "o ničem" a přesto o všem. Právě Seinfeld mistrovsky ukazoval běžné životní situace plné banálních problémů, se kterými na cestě životem potká čas od času úplně každý. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Dalším trhákem 90. let byl bezesporu seriál plný záhad a nadpřirozena, "Akta X". Agenty Muldera a Scullyovou provázela nejrůznější dobrodružství spojená s nevysvětlitelnými jevy a konspiračními teoriemi. Akta X byl kultovní seriál, který si dodnes drží svou fanouškovskou základnu.

"Buffy, přemožitelka upírů" byl dalším ze seriálů éry "devadesátek". Příběh mladé ženy, která se stává přemožitelkou upírů, přinesl jeho tvůrcům obrovský úspěch. Byly to především akce, drama a humor, co rychle oslovilo převážně mladé publikum.

Televizní seriály devadesátých let přinesly všem divákům mnoho nezapomenutelných zážitků a výrazně ovlivnily celý televizní průmysl, kulturu a způsob zábavy. 

Kvíz: Jak dobře znáte seriály 90. let? Poznáte je z fotek?

Zdroje: g.cz, www.kinobox.cz, ocko.tv