Krása evropských zemí

Francie je známá svým vynikajícím vínem, kuchyní a ikonickými památkami, jako je Eiffelova věž a palác Louvre. Tato země je také domovem mnoha umělců, filozofů a spisovatelů. Zahrnuje také krásu venkovských měst a jejich malebnou krajinu.

Španělsko je známé svým vášnivým flamengem, sluncem a plážemi na pobřeží. Barcelona a Madrid jsou dvěma hlavními městy, která zaujmou svou architekturou a bohatou historií.

Itálie je kolébkou renesance, a to je vidět na každém kroku. Města jako Florencie, Benátky a Řím nabízejí bohatou historii, umění a kulturu. A samozřejmě, nezapomeňme na italskou kuchyni s jejími světoznámými těstovinami a pizzou.

Německo je známé svými inovacemi a technologickým pokrokem. Země má bohatou historii, která zahrnuje období jako romantismus a bauhaus. Berlín, hlavní město, je známý svou živou uměleckou scénou a historií.

Spojené království se skládá z Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska. Tato země má bohatou historii a kulturu. Londýn je jedním z nejznámějších světových měst, s historickými památkami jako je Tower of London a moderními atrakcemi jako je London Eye.

Jak dobře je znáte?

Řecko je kolébkou antického umění. Athény jsou místem, kde se zrodily olympijské hry a filozofie. Země nabízí také krásné ostrovy s bílými domy a azurovým mořem.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Rusko se rozkládá se přes dvě kontinenty. Jeho hlavní město Moskva je známé pro bohatou historii, včetně Kremlu a Krasného náměstí. Rusko je se však proslavilo i na poli literárním a hudebním.

Švýcarsko je známé svými horami, jezery a čokoládou. Země je také mezinárodním centrem financí a diplomacie. Cestovatelé sem přicházejí za outdoorovými aktivitami a krásnou krajinou.

Švédsko se pyšní progresivními hodnotami a bohatou historií. Stockholm je známý svými ostrovy a moderní architekturou. Země je domovem známých značek, jako je IKEA a Volvo.

Každá z evropských zemí má se pyšní specifickou kulturou a jedinečnými zvyky. I proto má každá z nich co nabídnout a rozhodně stojí za návštěvu. Evropské země každoročně lákají turisty z celého světa. Pro svou historii a tradice, které jinde nenajdete. 

Kvíz: Poznáš státy Evropy na slepé mapě?

Zdroje: cs.wikipedia.org, cs.wikipedia.org, european-union.europa.eu