I když je dnes moderní cestovat do zahraničí, Česko nabízí nespočet jedinečných zážitků a míst, které stojí za návštěvu.

Milovníci historie a architektury ocení nejen metropoli republiky, ale také mnoho dalších městeček, jako například Český Krumlov s úzkými uličkami a Kutnou Horu, jež je domovem katedrály sv. Barbory a tajemné Kostnice.

K objevení láká také pohádkový zámek Lednice s rozsáhlým parkem a zahradami, které jsou jedním z nejkrásnějších příkladů anglické krajinářské architektury ve střední Evropě nebo Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, nejstarší a největší skanzen v České republice.

Česká republika

V Česku ale nenajdete pouze památky, zrcadlící její bohatou historii, ale také překrásnou přírodu. 

Celý svět nám závidí Český ráj s jeho pískovcovými skalními městy a malebnými hrady nebo Moravský kras s rozsáhlými jeskynními systémy, z nichž nejznámější je Punkevní jeskyně s podzemní říčkou Punkvou a propastí Macocha.

I když nemáme velehory, výhledy z pohoří, obklopující celou krajinu, jsou nezapomenutelné. Trampové, turisté, ale také rekreační výletníci se zapotí při stoupání na Lysou Horu, Praděd, Ještěd i Sněžku.

Česko nabízí také pestrou paletu kulturních akcí, přitahují návštěvníky z celého světa. Mezi nejprestižnější festivaly patří například Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech nebo Colours of Ostrava.

A protože k cestování patří také jídlo, na svých výletech byste neměli zapomenout ochutnat tradiční české pochutiny, jako například lázeňské oplatky, hořické trubičky, sladké perníčky z Pardubic, štramberské perníkové uši nebo olomoucké tvarůžky. 

Česká republika je jednoduše zemí zážitků. Jak dobře ji znáte? Zkuste se otestovat v našem vlastivědném kvízu a inspirujte se k dalším výletům.

Kvíz z vlastivědy: Jak dobře znáte Českou republiku? Otestujte si svoje znalosti, testem byste měli projít bez chyby

Zdroje: www.kudyznudy.cz, www.hrad.cz