Narodila se jako Agustina del Carmen Otero Iglesias v roce 1868 španělské matce a důstojníkovi řecké armády ve španělské Valze a její původ byl skromný. Osud však měl s jejím půvabem velké plány. Po odchodu otce ji matka musela vychovávat sama tváří v tvář těžkostem.

Těžký život se rozhodla změnit

Život byl těžký a mladá Otero si musela hledat práci jako služebná v zámožné rodině v Santiagu de Compostela. Její nevinnost byla tragicky zničena v deseti letech, kdy se stala obětí napadení. Její houževnatost ji přiměla ve čtrnácti letech uprchnout se svým přítelem Pacem a vydat se na cestu, která navždy určila její osud.

Podívejte se na její krásu:

Zdroj: Youtube

Krása, která překročila hranice

Společně se vydali do Lisabonu, kde Oterina hvězda začala stoupat po dráze tanečnice a zpěvačky. Její krása byla mimořádná, vyznačovala se podmanivýma tmavýma očima, světlou pletí a sytě hnědými vlasy. Byla skutečným ztělesněním nádhery té doby.

Její sláva se roznesla po celém Portugalsku a Španělsku díky jejímu talentu i okouzlujícímu vzhledu. V Barceloně se setkala se sponzorem Ernestem Jurgensem, který ji přivedl do Marseille a připravil tak půdu pro její mezinárodní debut. Zrodila se "La Belle Otero" - tajemná andaluská cikánka, kterou dívka dokonale ztvárnila.

Kurtizána bohaté evropské smetánky

Za její zářivou krásou se skrýval bystrý vtip, zvědavost a intelekt, které ji přivedly do vysoké francouzské společnosti. Ztělesňovala vrcholné období Belle Epoque, éry prosperity a kulturního probuzení, která trvala od 70. let 19. století do první světové války.

Otero měla podmanivý půvab nejen na jevišti, ale byla také kurtizánou bohaté evropské smetánky. Mezi její vážené obdivovatele patřili císař Vilém II., monacký kníže Albert I. a král Eduard VII. Příběhy o jejích milostných aférách podněcovaly fascinaci, podle pověstí si šest mužů vzalo život, když láska skončila, a dva se kvůli ní utkali v souboji.

Milionový majetek – lesk a bída kurtizán

Otero se vždy držela na špici a pustila se i do raných filmů. V Petrohradě oslnila publikum Valse Brillante, který natočili filmaři společnosti Lumiere. Následovala však kontroverze, protože vystoupení vojenského důstojníka vyvolalo skandál.

Po první světové válce, kdy odešla do důchodu, se její jmění rozrostlo a nahromadilo majetek odpovídající 15 milionům dolarů. Její finanční příběh bohužel nabral chmurné obrátky, když její majetek vyčerpala kasina a noční kluby. Když v roce 1965 zemřela, vlastnila už jen málo, kromě vzpomínek na svůj lesk z doby Belle Epoque.

V pozdějších letech Oterová filozofovala: „Ženy mají v životě jediné poslání: být krásné. Když člověk zestárne, musí se naučit rozbíjet zrcadla. Velmi zvolna očekávám, že zemřu."

Agustina del Carmen Otero Iglesias, známá jako La Belle Otero, zůstává symbolem krásy a půvabu, kouzelnicí, která zanechala nesmazatelnou stopu v historii. Není divu, že muži kvůli ní umírali.

Zdroje: greekreporter.com, en.wikipedia.org/wiki/La_Belle_Otero, quellochepiaceavaleria.com